AZ KVÍZ- nové otázky

Neohodnoceno
Značka: Dino
399 Kč
Skladem

Kdo zazáří a zároveň se i něco přiučí v zábavné vědomostní hře? Pravidla AZ Kvízu  a jsou zde nové otázky.  Bohatě rozvíjíte nejen své vědění, ale také strategické schopnosti. Vyhrává ten, kdo nejrychleji propojí tři strany herního plánu svými žetony, které získal za správné odpovědi na soutěžní otázky.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis a pravidla hry

Cílem této hry je pomocí správných odpovědí na soutěžní otázky propojit tři strany herního plánu žetony své barvy.

 PŘÍPRAVA HRY

Před první hrou opatrně vyjměte žetony z kartónové mřížky. Doprostřed mezi hráče položte herní plán a vedle něj žetony. Karty s otázkami moderátor hry zamíchá a pone- chá u sebe. Ve verzi pro dva hráče položte balíček vedle herního plánu. Hráči si předem  zvolí s jakou barvou otázek budou začínat hru (modré nebo žluté) a takto barevné otázky otočí směrem dolů.

PRŮBĚH HRY

Starší hráč ve dvojici si určí barvu žetonů. Hru pak začíná hráč s modrými žetony. Vybere si políčko, o které chce hrát, postaví na něj černou figurku a řekne číslo otázky od 1 do 5. Moderátor vezme vrchní kartu z balíčku, řekne počáteční písmena tajenky a přečte celou otázku uvedenou pod vybraným číslem. Hráči smějí začít odpovídat až po vyslechnutí celého znění otázky. Při porušení tohoto pravidla lze odpověď považovat za nesprávnou. Správné odpovědi najde moderátor na stejné kartě pod stejným číslem jako otázku.

Po přečtení otázky nastanou tyto situace:

 1. Hráč odpoví správně. Získá žeton své barvy a umístí ho na místo označené čer- nou figurkou. Poznámka: Hráč je povinen formulovat odpověď jednoznačně. Odpověď, která neodpovídá písmenům v nápovědě, nemusí být uznána jako správná. Za platnou se považuje první odpověď popř. rychlá oprava, přičemž o uznání rozhoduje moderátor (při hře pouze dvou hráčů rozhoduje soupeř).
 2. Hráč odpoví špatně nebo odmítne odpovídat. Soupeř má možnost hrát o vybrané pole a odpovídat místo něj. Pokud odpoví správně, získá žeton své barvy a umístí ho na místo označené figurkou. Toto neplatí v případě hry pouze dvou hráčů (hry bez moderátora). Pokud chce protihráč po špatné odpovědi sou- peře, ihned hrát o dané pole, musí si vzít novou kartu.

 3. Hráč odpoví špatně nebo odmítne odpovídat a ani soupeř nemá zájem o vybrané pole. Políčko se označí neut- rálním žetonem šedé barvy a může se o něj hrát později.

  Hráči se mohou domluvit na časovém limitu, do kterého je třeba otázku zodpo- vědět. Právě použitá karta se umístí dospodu balíčku.

  Ve hře se hráči pravidelně střídají. Po umístění žetonu je na řadě protihráč. Svůj tah vždy začíná umístěním černé figurky na vybrané pole. V případě, že hráč vybere pole označené šedým žeto- nem, dojde k souboji. Každý hráč hodí kostkou. Hráč, který hodí vyšší číslo, získává políčko. V případě shodných čísel u obou hráčů se hody opakují.

KONEC HRY

 Vítězem se stává hráč, kterému se podaří svými žetony propojit všechny tři strany hracího pole.

 

 

Charakteristika hry

Hra je určena pro 2 a více hráčů. Oficiálně je hra určená od 13 let. Délka hry je stanovena cca 30 minut. 

Sada obsahuje

 • 1 herní plán
 • 36 žetonů
 • 120 oboustranných karet s otázkami
 • 1 bodovací hrací kostku
 • 1 figurku ve tvaru šestibokého hranolu

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Záruka: 2 roky
V čem děti rozvíjíme: Český jazyk, Zeměpis
Věk: Od 10 let
Rozměr v mm: 333 x 230 x 53
Rozměr plánku: 320 x 320
délka hry v min: 30
počet hráčů od: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: