Barvy v přírodě

Neohodnoceno
345 Kč 345 Kč / 1 ks
Skladem

Chodíte s dětmi rádi ven do přírody? Pak využijete výukové karty Barvy v přírodě. Hravou formou popisují význam barev, se kterými se v přírodě nejčastěji setkáváme. Použitelné jsou jak pro malé děti od 3 let, tak i pro ty starší.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis karet

V souboru výukových karet Barvy v přírodě najdete dva druhy karet - speciální karty s informacemi a druhové karty s jednotlivými druhy rostlin a živočichů. Celý set se dohromady zabývá významem barev, na které v české přírodě narazíme nejčastěji. Vhodné tedy pro všechny malé objevitele na vaše procházky. Sada je navržená tak, aby se s ní dalo pracovat už od 3 let, ale své uplatnění našla i u předškolních a školou povinných dětí (na 1. stupni ZŠ).

  • Speciální karty s informacemi se věnují červené, modré, žluté, zelené a hnědé barvě. Dále v souboru najdete informační karty ke krycímu zbarvení, výstražnému zbarvení a významu barev u rostlin. Nechybí ani tipy, jak karty v praxi s dětmi využívat. Těchto karet je 10.
  • Druhové karty se věnují už jednotlivým živočichům a rostlinám. Je jich celkem 30 (6 od každé barvy). Na jedné straně najdete obrázek, na druhé pak jméno a krátký popis.

Všech 40 karet je vytištěno na kvalitním papíře o gramáži 350g/m2, aby kartičky na procházkách hodně vydržely. Rovněž jsou opatřeny povrchovou laminací.

Jak lze karty využívat?

  1. Pro nejmenší děti použijte karty k nácviku rozeznávání různých barev. Ke kartě mohou doma přikládat různé hračky v té samé barvě.
  2. Karty můžeme vzít ven a uspořádat hledačku, ve které se budeme snažit najít jednotlivé objekty v přírodě. Jako lehčí variantu můžeme hledat i jiné objekty s podobnými barvami.
  3. Starší děti mohou přiřazovat jednotlivé organismy k barvám po paměti, pouze podle názvů na zadní straně. Správnost si pak ověří otočením kartičky na stranu s obrázkem.

Věříme, že brzy objevíte další možnosti, jak karty v přírodě využít.

Sada obsahuje

  • 40 laminovaných karet dvojího typu.
  • Kartičky jsou dodávány v plátěném pytlíčku, který je neocenitelným pomocníkem, pokud berete karty s sebou do přírody. Nemusíte se bát, že se vám karty poškodí. 

Pytlíček je vyroben v České republice v chráněné dílně. Materiálem pytlíčku je 100% bavlna. Všechny švy jsou začištěné a lze jej samozřejmě prát (podle pracích symbolů uvedených na štítku uvnitř pytlíčku). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vzdělávací a herní karty
Záruka: 2 roky
Věk: Od 3 let
Počet karet: 40
Gramáž karet: 350g/m2
Rozměr karty barev: formát A6
Rozměr karty živočichů: 7 x 7 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: