Nalož tatru

Neohodnoceno
Značka: Dino
349 Kč
Skladem

Stát se řidičem Tatry je jedním z nejčastějších dětských snů. Ale stát se tím nejlepším? To už je opravdová výzva, do které se navíc můžete zapojit i vy, dospěláci. Sestavte s dětmi herní plán, vyberte každý svou tatrovku a pusťte se do nakládání stavebních materiálů. Zvládnete to tak chytře, abyste převezli co nejvíc věcí v co nejkratším čase? Jedině ten nejefektivnější řidič totiž zvítězí.
Za každou splněnou zakázku získáte určitý počet bodů a ty se ve finále sečtou. Při hraní si děti procvičí nejen počty, ale i strategické uvažování a kombinatorické schopnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Popis a pravidla hry

Cílem hry je získat co nejvíce bodů splněním zakázek. 

PŘÍPRAVA HRY

Před první hrou opatrně vyjměte všechny díly silnice a žetony z kartónových tabulek. Vyjměte kartonové Tatrovky a zasuňte je do plastových stojánků.

Jednotlivé díly silnice položte v libovolném pořadí tak, aby vytvořily uzavřený okruh a zafixujte je spojkami. Hráči si sami mohou zvolit velikost okruhu.

Žetony surovin vyskládejte poblíž rohových dílů, které obrázkem odpovídají jednotlivým surovinám (dřevo k pile, kameny k lomu, cihly k cihelně), žetony kanystrů k políčku garáží (startovní rohový díl s kanystrem).

PRŮBĚH HRY

Začíná hráč, který naposledy jedl rohlík nebo ten nejmladší. Vezme kostku, hodí a svoji figurku posune o maximálně tolik polí, kolik bodů mu padlo na kostce. Pokud chce po cestě zastavit na speciálním políčku, nemusí vyčerpat celý hod. Pohybovat se může libovolně po vyzna- čených cestách, může zatáčet na křižovatkách a projíždět tunelem (vysvětlení dále). Políčka jsou na herním plánu kulatá, rovné silnice mezi nimi nejsou políčka. Pokud skončí hráč svůj pohyb na speciálním políčku, může udělat různé akce.

Hra končí v okamžiku, kdy některý z hráčů splní poslední dostupnou zakázku. Vítězem se stává hráč, který má nejvíce bodů (hvězdiček na žetonech zakázek). V případě rovnosti bodů je vítězství sdílené.

Charakteristika hry

Hra je určena pro 2-4 hráče. Oficiálně je hra určená od 5 let, ale zvládnou ji i mladší. Délka hry je stanovena cca 15 minut. 

Sada obsahuje

  • 24 dílů herního plánu
  • 58 žetonů (12 otázek, 30 surovin, 16 kanystrů)
  • 4 kartonové figurky
  • 4 plastové stojánky
  • 1 bodovou hrací kostku
  • 1 návod

Doplňkové parametry

Kategorie: Hry
Záruka: 2 roky
V čem děti rozvíjíme: Logika
Věk: Od 5 let
Rozměr balení v mm: 335 x 230 x 50
Počet hráčů: 2-4
Délka hry: 30 minut

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: