Hravá cesta po střední Evropě

Novinka
Neohodnoceno
299 Kč
Skladem

První díl příběhů o lvíčkovi Tuláčkovi obsahuje 11 cestovatelských pohádek, které se odehrávají ve střední Evropě. Právě tady začíná Hravá cesta do neznáma. A kde končí? Nikdo zatím netuší...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nasaďte batoh, obujte boty a vyrazte společně s roztomilým Tuláčkem objevovat svět 

Stručný obsah

HRDINOVÉ NA MAPU_bez pozadí a kameneAť už máte doma malého Kryštofa Kolumba, anebo velkého knihomola, cestovatelské pohádky lvíčka Tuláčka a jeho kamarádky Haneky se budou určitě líbit. Každá z 11 pohádek se odehrává v jiném státě střední Evropy, na oba hrdiny čeká napínavé dobrodružství, které přelstí svým důvtipem a odhodlaností se nevzdat.

Pokud vaše děti zajímá, proč se lvíček jmenuje zrovna Tuláček, jak se seznámil s Hanekou a kam to vlastně putují, je tato dětská knížka tou pravou pro čtení na dobrou noc. Díky velkým ilustracím ke každé pohádce je kniha Hravá cesta po střední Evropě vhodná už od 4 let věku či jako první čtení pro prvňáčka. Avšak radost udělá i osmileté cestovatelce/cestovateli.

Knížka je prvním dílem z edice Hravá cesta do neznáma. V tomto díle celé putování začíná. A kde skončí? To se ukáže v dalším pokračování...

Na motivech ilustrací z knížky vzniklo Pohádkové pexeso Tuláčka a Haneky, které doporučujeme přikoupit ke knížce. Knížka rozvíjí čtenářskou gramotnost a pexeso zase paměť. Dohromady si s nimi dítě užije nejednu zábavnou chvilku.

16. 11. (2)

Na jaká dobrodružství se můžete v knize těšit?

  • Například na setkání s rakouskými čerty alias krampusy,
  • nebo čokoládovou vesničku ve Švýcarsku,
  • taky na nebezpečné dobrodružství nedaleko německého Ďáblova mostu,
  • či setkání s duchem praotce Čecha na hoře Říp.

Každá z cestovatelských pohádek má v sobě ukryto něco typického pro danou zemi, ve které se příběh odehrává. Děti se tak skrytě učí o zeměpisných zajímavostech, evropských státech i evropských vlajkách.

hravacestaCharakteristika knížky

  • 11 pohádek z různých zemí
  • 56 stran
  • pevná vazba
  • vhodné i jako kniha pro první čtení (velké písmo i obrázky)
  • celostránkové ilustrace od zkušené Terezy Kepákové

O autorce

Hanka Šormová je vášnivá cestovatelka, která díky své práci na volné noze (psaní pro klienty) projela řadu zemí na 5 kontinentech světa. Svou lásku ke psaní, cestování a dětem vtiskla do Tuláčkových pohádek, kde postavička Haneky ji tak trochu připomíná.

Aktuálně se věnuje svým dvěma synkům, projektu Tuláčkův svět, kde vymýšlí nové hračky, a taky psaní napínavého pokračování Hravého putování do neznáma (vyjde letos v létě).

Reference na knížku

Tu přímo od knižních blogerů si přečtěte na TAKARO blogu. A co nám napsaly maminky?

recenze na knizku

kniha recenze

Knížkou to nekončí, ale začíná

Svět lvíčka Tuláčka a děvčátka Haneky nekončí přečtením poslední stránky. K této knížce existuje celá řada doprovodných vědomostních a kreativních sad pro malé dobrodruhy = Tuláčkův svět. Pokud doma rádi cestujete, podporujete dětskou fantazii a zvídavost, mrkněte na další věci ke knížce:

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětské knížky
Záruka: 2 roky
Věk: Od 4 let
Počet stran: 56
Autor: Hana Šormová
Ilustroval: Tereza Kepáková
Rozměry (výška x šířka) v cm: 25,5 x 21,65
Pohádek: 11

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: