Rychlá 8

Neohodnoceno
Značka: Dino
629 Kč
Skladem

Létejte po městě rychlostí světla!

vyrovnejte své elektrony do řady, aby mohl protékat proud a nechte své soupeře daleko za sebou. Kdo první seřadí elektrony podle zadání karty v nabídce, získá body. Rychlá zábavná hra podporuje logické uvažování.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis a pravidla hry 

Cílem hry je získat co nejvíce bodů.

ZAČÁTEK HRY

Každý hráč si vezme desku hráče a sadu 8 elektronů (3 modré, 2 žluté, 1 červený, 1 fialový, a 1 zelený). Nevyužité desky a elektrony vraťte do krabice. Svých 8 elektronů náhodně rozmístěte na svou desku. Na desce vám zůstane jedno volné místo.  Zamíchejte všechny karty. Do středu stolu položte tolik hromádek po 10 kartách, kolik je hráčů. Otočte je stranou pro variantu hry pro více hráčů vzhůru. Zbývající karty vraťte do krabice.

PRŮBĚH HRY

Když jsou všichni hráči připraveni, dejte pokyn ke startu. Všichni hráči hrají zároveň a co nejrychleji, hra se nehraje na kola. Každý hráč posouvá elektrony na své herní desce tak, aby napodobil kteroukoli sestavu z nabídky karet uprostřed stolu. Hýbeme vždy pouze jedním elektronem a to tak, že ho prstem posouváme do „volného“ místa na herní desce. 

Poté, co hráč bezchybně napodobí jakoukoli z kombinací na jedné z karet uprostřed stolu, tak řekne nahlas „OSMA“.

Nejprve s ostatními hráči zkontroluje, zda správně napodobil sestavu jedné z karet (aniž by přitom otáčel deskou nebo kartami!). Když to má správně, vezme si kartu a položí si ji vedle své desky, a tak odkryje další kartu v balíčku. Hra okamžitě pokračuje. Pokud to má špatně, hra pokračuje dál a kartu může získat kterýkoli hráč, který napodobí sestavu správně.

KONEC HRY

Hra končí ve chvíli, kdy uprostřed stolu nezbývají žádné karty. Každý hráč určí počet svých bodů spočítáním karet, které nasbíral. Každá karta má hodnotu 1 bodu, až na karty označené 2 hvězdami, které mají hodnotu 2 bodů.

Hráč s nejvyšším počtem bodů vyhrává.V případě remízy se hráči se stejným počtem bodů o vítězství podělí.

Možná je i varianta pro 1 hráče.

Charakteristika hry

Hra je určena pro 1 - 4 hráčů. Oficiálně je hra určena pro hráče od 7 let. Hrací doba se odhaduje na 15 minut.

Sada obsahuje

  • 4 tabulky hráče
  • 32 žetonů elektronů
  • 52 karet zadání
  • 3 bodovací karty
  • 1 návod

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Záruka: 2 roky
V čem děti rozvíjíme: Logika, Postřeh
Věk: Od 7 let
Rozměr balení v mm: 210 x 210 x 52
Počet hráčů: 1-4
Délka hry: 15 minut

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: