Třísložkové karty Hmyz a jiní bezobratlí

Neohodnoceno
269 Kč 269 Kč / 1 ks
Skladem

Zajímají se vaše děti o hmyz? Dejte jim do ruky třísložkové karty, kde se naučí rozpoznávat základní druhy, které potkáte v české přírodě. Třísložkové karty jsou vhodné pro práci s dětmi různého věku - od velmi malých dětí od cca 4 let věku až po ty starší školní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis karet

Třísložkové karty mají tři části:

 • kartu s názvem i obrázkem (kontrolní)
 • kartu pouze s obrázkem (objektovou)
 • kartu pouze s názvem (jmennou)

Kontrolní karta je velmi důležitá, protože umožňuje dítěti pracovat zcela samostatně a kontrolovat si správnost vlastní práce. Schopnost samostatné kontroly chyb, je jedním z principů Montessori výuky. Dítě se tak učí, že je potřeba chyby najít a opravit je.

Všech 60 karet je vytištěno na kvalitním papíře o gramáži 350g/m2, aby kartičky na procházkách hodně vydržely. Rovněž jsou opatřeny povrchovou laminací. Všechny ilustrace jsou originální a jsou malované ručně akvarelovou technikou. 

Jak lze karty využívat?

Takaro tip: Skvělým doplňkem k těmto kartám je pak pexeso s hmyzáky od stejné značky.

Práce s třísložkovými kartami můžeme být velmi kreativní, v každém věku dítěte je používáme trochu jinak. Všechny náměty jsou volně převzaty od autorky Jany této značky Příroda do kapsy:

 1. U nejmenších dětí pracujeme pouze s obrázkem bez textu. Pomocí obrázků učíme naše nejmladší poznávat svět a pojmenovávat objekty v našem okolí. Dítě si díky tomu přirozeně rozšiřuje slovní zásobu. 
 2. Starší děti, které již umí číst, mohou k sobě přiřazovat kartu objektovou se jmennou a práci si kontrolovat pomocí kontrolní karty.
 3. Karty lze přiřazovat nejen jednu ke druhé, ale také k reálným objektům. 
 4. Karty lze použít také k trénování paměti. Z karet vybereme několik obrázků, které viditelně položíme na plochu před sebou obrázkem nahoru. Po určitém čase obrázky otočíme nebo zakryjeme a dítě se snaží vyjmenovat, které obrázky před ním leží. Jedná se o modifikaci Kimovy hry.
 5. Paměť můžeme trénovat také podobnou hrou, kterou nachystáme podobně jako předchozí hru. Místo zakrývání kartiček, ale zavře dítě oči a my jednu kartu odstraníme a ostatní zamícháme. Úkolem dítěte je uhodnout, kterou kartu jsme odstranili.
 6. S kartami můžeme uspořádat hledačku a to buď doma, kdy děti dostanou obrázkovou část karet a hledají kontrolní část ukrytou někde v místnosti. Nebo vezmeme karty ven a děti hledají objekty z karet.
 7. Zkuste hru na detektiva. Karty vyložíme před sebe a dětem poskytujeme malá vodítka: „Myslím na hmyz, který má šest nohou…má červenou barvu…“ a děti hádají, o který obrázek jde.

Sada obsahuje

 • 60 laminovaných karet trojího typu.
 • Kartičky jsou dodávány v plátěném pytlíčku, který je neocenitelným pomocníkem, pokud berete karty s sebou do přírody. Nemusíte se bát, že se vám karty poškodí. 

Pytlíček je vyroben v České republice v chráněné dílně. Materiálem pytlíčku je 100% bavlna. Všechny švy jsou začištěné a lze jej samozřejmě prát (podle pracích symbolů uvedených na štítku uvnitř pytlíčku). 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vzdělávací a herní karty
Záruka: 2 roky
Věk: Od 4 let
Počet karet: 60
Gramáž karet: 350g/m2
Rozměr největší karty: 8 x 11 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: