Vadí nevadí! aneb Nejsme všichni stejní

Neohodnoceno
Značka: 4bambini
449 Kč 449 Kč / 1 ks
Skladem

Ukažte dětem nenásilnou formou, že přátelství, respekt a tolerance jsou v dnešním světě velmi důležité hodnoty. Společenská hra Vadí nevadí! učí děti vzájemnému respektu a toleranci. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naučit děti zdravému sebevědomí je stejně důležité, jako vštípit jim umění tolerance a respektu k druhým. A to bez ohledu na vzájemné odlišnosti.

Popis hry

Hra Vadí nevadí se svým tématem zaměřuje na předškolní a školní děti. Ty totiž zažívají v dětském kolektivu složitější okamžiky. Přirozeně se mezi sebou porovnávají a více vnímají rozdíly v chování, v životním stylu i v otázce materiálního zázemí svých rodin (například rozdílné oblečení, apod.). Musí si samy poradit v řadě náročných situací: vyhodnotit je, udělat si na ně vlastní názor, a pak se podle něj zachovat.

Co více, děti umějí být přísnými soudci a šikana mezi dětmi je na světě. Pojďte jim ukázat, o co bohatší bude jejich život, pokud pochopí, že rozdílnost druhů je jeho nezbytnou a krásnou součástí. K tomu jim pomůžou kartičky s příběhem Elišky, Ondry, Huga, Emila a dalších kamarádů v této hře.

Charakteristika hry

Hra je vhodná pro jednoho a více hráčů, vše moderuje dospělý (rodič či učitel). Opakovaným hraním si děti procvičí nejenom životní situace, ale rovněž schopnost komunikace. Vadí nevadí je pro děti od 5 let. Délka jedné hry je do cca 20 minut, ale záleží na tom, jak se s dětmirozpovídáte.

TAKARO tip: Spojte dohromady hru Vadí nevadí s hrou Nešťourej se v nose (nebo je jakkoliv promíchejte). Navazují na sebe nejen postavami, ale především tématem hodnot. Můžete se tak s dětmi zaměřit na určitá témata (ohleduplné chování v dětském kolektivu, život s moderními technologiemi…) nebo "jen" na životní příběhy hlavních postav obou her. 

Sada obsahuje

  • 30 karet,
  • 5 hracích desek,
  • pravidla hry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Záruka: 2 roky
V čem děti rozvíjíme: Komunikace
Věk: Od 5 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: