Oblíbená řada razítek nabízí široké využití při výtvarných, ale i vzdělávacích aktivitách. Díky originálnímu zpracování lze jednotlivé motivy vzájemně kombinovat, vytvářet nové příběhy, vybarvovat, vystřihovat a obrázky usazovat do nového prostředí. V sadě jsou vyobrazené motivy rybníka a zvířátek u vody, které využijete přimnoha hrách.
Razítka budují slovní zásobu, rozvíjí myšlení s fantazii, vybízí děti k vybarvování a dokreslování, děti tak trénují zábavným způsobem grafomotoriku. Dají se využít na papír, karton, do keramiky, slaného těsta, do samotvrdnoucí hmoty i na textil.
Nápady na tvoření s razítky U vody
- Děti mohou obrázky vybarvovat nebo dokreslovat. Za pomocí decor penů, fixů, pastelek anebo vodovek.
- S obrázkovými příběhy po vystříhání postaviček zvířat, kytiček a dalších motivů lze tvořit koláž. A tu potom domalovat.
- Natištěné motivy můžete dále vystřihovat, nalepit na karton a vyrobit si třeba loutky do loutkového divadla.
- Díky hluboké textuře můžete razítka otiskávat do samotvrdnoucí hmoty, slaného těsta či jiných modelovacích hmot.
- Lze využít na výrobu přáníčka či pohlednice.
Jak s razítky Stampo MINOS pracovat?
Razítkování je jednoduché, nicméně zkušenosti ukazují, že je dobré první razítkování absolvovat s dítětem a ukázat mu správnou techniku.
- Pro větší přehlednost doporučujeme vyskládat společně s dítětem razítka na jednobarevný podklad nebo tác, roztřídit je a pojmenovat.
- Razítka se "namáčejí" do razítkovací podušky spodní gumovou (oranžovou) stranou. K dokonalému obarvení razítko stačí několikrát jemně přitlačit na polštářek.
- Poté se razítko položí namočenou stranou na papír, a prsty zatlačí postupně na všechny části razítka, aby se dokonale otiskly všechny části motivu, zejména ty uprostřed.
- Po ukončení práce razítka mohou děti očistit vlhčenými ubrousky. Razítka stačí potom omýt vlažnou mýdlovou vodou a nechat volně vyschnout na vzduchu. Razítkovací podušku vždy zavírejte a odložte víkem dolů.