Společenská hra - Uplavte rybičky

makura společenská hra uplavte rybičky 1

V malém rybníčku si poklidně plavou rybičky, ale jejich pohodu jim narušuje rybář. Chce je ulovit, ale rybičky se jen tak lehce nevzdávají a snaží se mu uplavat. Kdo vyhraje tentokrát? Společenská hra pro celou rodinu, která zábavnou formou procvičuje základní počty.

Výrobce: Makura
Značka: Makura
Kód: 111014
EAN: 0708828931659
1 149 Kč
Věrnostní body za tento produkt: 20 (body získáte po přihlášení do účtu)
Skladem – ihned k odeslání

Popis

Rybáři, rybáři, rybičky plavou. Společenská hra pro malé i velké počtáře

Pravidla hry

Hráči se rozdělí na rybičky a rybáře. Buď se domluví, anebo určí losem (komu padne nejvyšší součet ok na obou kostkách, ten se stává rybářem). Pravidla hry se liší podle toho, zda jste rybičkou, anebo rybářem:

Pravidla pro rybičky:

Dráha rybiček jsou modrá políčka včetně barevných domečků a světle zelená políčka. Ta značí místa, kde se dráha rybiček protíná s dráhou rybáře. Světle zelená políčka jsou pro rybičky nejnebezpečnější, tam je totiž rybář může ulovit.

 • Hráči rybičky postaví své figurky na políčka příslušných barev. To jsou jejich domečky, ze kterých vyrážejí a musejí se do nich i vrátit, aniž by je rybář chytil.
 • Rybičky se ve hře střídají ve směru hodinových ručiček a házejí oběma kostkami zároveň. Hodnotu obou kostek sečtou a postupují kupředu o tolik políček, jaký je součet kostek. Pokud je hodnota na obou kostkách stejná, házejí a postupují kupředu ještě jednou.
 • Pokud stoupne některá z rybiček na políčko, které je obsazeno jinou rybičkou, tak ji vyhodí a vyhozená rybička se vrací, zpět do svého domečku, odkud začíná hrát znovu.

Vyhrává ta rybička, která se jako první dostane do svého domečku, aniž by ji rybář ulovil. Musí jí ale při posledním hodu padnout přesně tolik, kolik jí zbývá políček do domečku. Pokud padne víc, tak se o zbývající počet zase vrací ze svého domečku zpět do protisměru a až na ni padne opět řada, zkusí to znovu.

(Příklad: Rybička stojí 3 políčka před svým domečkem a padne jí na kostkách dohromady 7. Postoupí 3 políčka do svého domečku, odkud se vrátí 4 políčka zpět v protisměru hry.)

Pravidla pro rybáře:

Rybář startuje uprostřed rybníčku (hracího pole). Jeho dráha jsou nevybarvená políčka včetně jeho startovacího tmavě zeleného políčka a světle zelená políčka, kde se protínají dráhy rybiček i rybáře. Ta jsou pro něj nejdůležitější, na nich může totiž pochytat rybičky. Může se také rychleji dostat z jedné strany hracího pole na druhou pomocí tmavě zeleného políčka uprostřed, od kterého vedou spojovací čáry na všechny čtyři strany.

Hází oběma kostkami, ale na rozdíl od rybiček si může vybrat, jestli bude hodnoty na kostkách sčítat, odčítat, nebo si dokonce vybere hodnotu jen na jedné kostce. Může jet dokonce i libovolným směrem, který každé kolo může měnit. 

 • Rybář uloví rybičku tak, že vstoupí na světle zelené pole, na kterém je rybička. Dále tak, že bude stát na světle zeleném poli a rybička na něj vstoupí také. Tak číhajícímu rybáři skočí přímo do rybářské loďky.
 • Rybář vyhrává, když pochytá všechny rybičky.

Rybička vyhraje, když se jako první dostane zpět do svého domečku. Hraje se tolik kol, aby se všichni hráči vystřídali jako rybáři.

Charakteristika hry

Společenská hra Uplavte rybičky! je určena pro 2 až 5 osob. Čím více hráčů si zahraje, tím více zábavy zažijete. Proto je ideálním počtem 5 hráčů. Pokud jich hraje méně jak 5, mohou si hráči ostatní rybičky rozdělit a hrát tak s více rybičkami najednou.

Více než věkem, je hra omezena podmínkou, aby děti, které ji hrají, uměly sčítat a odčítat do 12. Nejen, že si děti hrají, ale zábavnou formou si procvičí počítání a odčítání.

Sada obsahuje

 • 4x figurka rybiček
 • 1x figurka rybáře
 • hrací podložka 32 x 32 x 1,8 cm
 • 2x hrací kostka
 • 1x bavlněný pytlík
 • 2x semínko buku lesního
 • pravidla hry

Až dohrajete, běžte s dětmi ven zasadit stromky buku lesního.

Ostatní informace

Co děti naučímeMatematika
Materiálkvalitní bukové dřevo
Počet hráčů2 až 5
Typ hračkyDeskovka
V čem děti rozvíjímeMotorika, Trpělivost, Logika
VěkOd 0 let
Pro jaký věkPředškolák (4 až 6 let)
Záruka2

Hodnocení

Ověřený zákazník, 15. 4. 2024
Rychle doruceni, obrspokojenost, doporučuji!!!
Ověřený zákazník, 15. 4. 2024
Velký výběr.
Krásné hračky, které rozvíjejí děti.
Výborná komunikace.
Skvělá videa.
Ověřený zákazník, 1. 4. 2024
Extrémně rychlé odeslání
Super osobitý přístup
FB a Instagram účet
Neustále akce a slevy
Velké plus vidím v FB a IG účtu, kde neustále sdílejí tipy na hračky. Sami hračky testují.
Ověřený zákazník, 1. 4. 2024
Rychlé dodání,dobrá komunikace s obchodem.
Ověřený zákazník, 1. 4. 2024
Rýchle dodanie pekne zabalené odporúčam sme veľmi spokojní
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Podobné produkty

Prémiový obsah