Vadí nevadí! aneb Nejsme všichni stejní

Ukažte dětem nenásilnou formou, že přátelství, respekt a tolerance jsou v dnešním světě velmi důležité hodnoty. Společenská hra Vadí nevadí! učí děti vzájemnému respektu a toleranci. 

Výrobce: 4bambini
Značka: 4bambini
Kód: 113006
EAN: 8594189180056
449 Kč
Věrnostní body za tento produkt: 24 (body získáte po přihlášení do účtu)
Skladem

Popis

Naučit děti zdravému sebevědomí je stejně důležité, jako vštípit jim umění tolerance a respektu k druhým. A to bez ohledu na vzájemné odlišnosti.

Popis hry

Hra Vadí nevadí se svým tématem zaměřuje na předškolní a školní děti. Ty totiž zažívají v dětském kolektivu složitější okamžiky. Přirozeně se mezi sebou porovnávají a více vnímají rozdíly v chování, v životním stylu i v otázce materiálního zázemí svých rodin (například rozdílné oblečení, apod.). Musí si samy poradit v řadě náročných situací: vyhodnotit je, udělat si na ně vlastní názor, a pak se podle něj zachovat.

Co více, děti umějí být přísnými soudci a šikana mezi dětmi je na světě. Pojďte jim ukázat, o co bohatší bude jejich život, pokud pochopí, že rozdílnost druhů je jeho nezbytnou a krásnou součástí. K tomu jim pomůžou kartičky s příběhem Elišky, Ondry, Huga, Emila a dalších kamarádů v této hře.

Charakteristika hry

Hra je vhodná pro jednoho a více hráčů, vše moderuje dospělý (rodič či učitel). Opakovaným hraním si děti procvičí nejenom životní situace, ale rovněž schopnostkomunikace. Vadí nevadí je pro děti od 5 let. Délka jedné hry je do cca 20 minut, ale záleží na tom, jak se s dětmirozpovídáte.

TAKARO tip: Spojte dohromady hru Vadí nevadí s hrou Nešťourej se v nose (nebo je jakkoliv promíchejte). Navazují na sebe nejen postavami, ale především tématem hodnot. Můžete se tak s dětmi zaměřit na určitá témata (ohleduplné chování v dětském kolektivu, život s moderními technologiemi…) nebo "jen" na životní příběhy hlavních postav obou her. 

Sada obsahuje

  • 30 karet,
  • 5 hracích desek,
  • pravidla hry.

Ostatní informace

Co děti naučímePrvouka
Typ hračkyDeskovka
V čem děti rozvíjímeKomunikace
Pro jaký věkPředškolák (4 až 6 let)
Záruka2

Hodnocení

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Podobné produkty

Zpětný odkup hraček