Den dětí:
Oslavte s námi den dětí. Se slevovým kódem DEN DETI sleva 12% Na vše. Jen do 31.5. 

10 nápadů, co poskládat z magnetické stavebnice Kupola od Learn and Grow Toys

10 nápadů, co poskládat z magnetické stavebnice Kupola od Learn and Grow Toys

Dvanáct zaoblených dílků a co vše z nich lze postavit?! Řeč je o boží magnetické stavebnici Kupola od značky Learn and Grow Toys. O tom, že z ní postavíte jedinečnou a hlavně pevnou magnetickou kouli, se netřeba bavit. Ale těch možností, jak tato stavebnice obzvláštní dětskou hru, je mnohem více. V tomto článku vám jich ukážeme hned deset.

TAKARO poznámka: Pokud o této australské značce magnetických stavebnic slyšíte poprvé, přečtěte si náš úvodní článek Proč by Learn and Grow Toys nemělo chybět u vás doma.

10 tipů na stavění z magnetické Kupola

Mimochodem, všechny sady od značky Learn and Grow Toys jsou kompatibilní s předními značkami magnetických stavebnic, jako jsou Connetix Tiles, Magna Tiles, Coblo, MiDeer, Magbrix a další. Více si o problematice kompatibility magnetek přečtěte v našem starším článku.

Stavebnice Kupola (anglický název Dome pack) obsahuje 18 dílků - 12 zaoblených trojúhelníkových, ze kterých se staví kulovité části staveb, a 6 lichoběžníků. Na našem Instagramu najdete některé z nápadů ve videu, které jsou dále popsány v článku.

Omrknout stavebnici Kupola

banner Magnetická rodina

1) Jarní květina

Proč si snadno a rychle nevyrobit rozkvetlou jarní kytici, která připomíná tulipán?! Díky zaobleným dílkům docílíte krásného kalichu.

co postavit z magnetické stavebnice Kupola - jarní kytkaco postavit z magnetické stavebnice Kupola - jarní kytka

2) Lodička

Ze stavebnice zvládnete postavit dvě lodičky i s plachtami (dva překřížené lichoběžníky). Případně velké trojúhelníky najdete ve stavebnici Geometry Pack od stejné značky. Jen varujeme, lodičky nedávejte do vody, magnety by se mohly poškodit. Pokud děti touží po vodě, nasimulujte ji například za pomocí modrých čtvercových magnetek, modrých základen značky Connetix anebo modrých herních šátků.

co postavit z magnetické stavebnice Kupola - plachetnice

3) Misky

Postavte polokouli, otočte a máte misku. Na co? Třeba na třídění barviček, na filcové potraviny z dětské kuchyňky - schválně, kdo připraví nejchutnější poke bowl?!

co postavit z magnetické stavebnice Kupola - miska na poke bowl

4) Kastaněty

Podobný princip stavby jako v předchozím bodě. Akorát do misek vložte například kuličky či menší magnetické dílky (mini obdélníky). Děti mohou s miskami štěrchat jako s kastaněty. A jestli vaše ratolesti milují zvuky, mrkněte se do naší nabídky Hudebních nástrojů.

5) Rybičky

Velmi snadnou stavbou jsou i dvě roztomilé rybičky s ploutvemi (ty představují lichoběžníky v této sadě).

co postavit z magnetické stavebnice Kupola - rybičky

6) Kopulovité střechy

Tak tento tip se nabízí od samého začátku. Z běžných magnetických stavebnic postavíte buď rovné, nebo špičaté střechy (díky trojúhelníkům). Ale díky stavebnice Kupola konečně můžete mít krásné barokní a románské stavby.

co postavit z magnetické stavebnice Kopule - domyco postavit z magnetické stavebnice Kopule - dělo

A všimli jste si, že když vezmete takovou magnetickou věž s kupolí nahoře, že to trošinku vypadá jako střílna děla (houfnice)? To zaujme jistě chlapečky, ačkoliv jinak moc pro hračky-zbraně nejsme.

7) Berušky

Z této stavebnice rovněž snadno a rychle postavíte dvě roztomilé berušky i s krovkami. Ideálně je dozdobte třeba akrylovým černým fixem o puntíky. Jen pozor při smývání, ať si nepoškrábete dílky.

8) Polička na lednici

Tento originální nápad vymyslela naše influencerka v tomto videu na Instagramu. Ze tří zaoblených trojúhelníků či dvou na kolmo postavených lichoběžníků vyrobíte improvizované poličky na magnetický povrch, například ledničku, myčku. Ale přiložit je můžete i na pokovenou fólii v dětském pokojíčku, se kterou se dá užít taky hromada zábavy.

A jak poličku využít? Na Duplo panáčky, ale třeba i jako skrýš na pamlsky či tajné zprávy z bojovky. V průběhu adventu tady může na děti čekat vánoční skřítek.

co postavit z magnetické stavebnice Kopule - poličkaco postavit z magnetické stavebnice Kopule - polička

9) Bunkr, skrýš, iglú, garáž

Z pěti dílků postavte jednoduchou skrýš. Anebo je to snad bunkr pro vojsko či dokonce polární iglú? To už ponechte na dětské fantazii. My jsme tuto skrýš využili jako domeček pro dřevěnou veverku z oblíbené zvířátkové značky Holztiger. Případně je to taky skvělá garáž nejenom pro dřevěná autíčka.

co postavit z magnetické stavebnice Kopule - skrýš pro veverkuco postavit z magnetické stavebnice Kopule - garáž

10) Vánoční baňka

Poslední tip je vánoční. Co si z magnetické koule vyrobit krásnou baňku na váš vánoční stromeček? Dokonalá ozdoba! Dozdobit ji lze magnetickými žetonky, které využijete i na celou řadu jiných smyslových a magnetických her.

co postavit z magnetické stavebnice Kopule - baňkaco postavit z magnetické stavebnice Kopule - ozdoba na stromeček

Už víte, který z tipů postavíte jako první ze stavebnice Kupola? Pokud se vám článek líbil, budeme rádi za jeho sdílení s dalšími magnetkonadšenci. Děkujeme!

Omrknout stavebnici Kupola

Máma Hanča
Jsem máma tři prcků a miluju psaní. Když děti dovolí, vymýšlím pohádkové příběhy a vědomostní hračky. Společně s partnerem si myslíme, že budoucnost leží ve zvídavých a kreativních dětech. Právě pro ně na TAKARO vybíráme kvalitní certifikované hry, hračky a knížky nejenom od českých firem.
Web: https://www.takaro.cz
E-mail: infotakaro.cz
Prémiový obsah