Rodičovství a výchova

Rodiči ověřené tipy, jak na čtení s malými dětmi, tak aby to bavilo všechny přítomné

Asi není třeba dlouhé diskuze, proč by knihy měly být součástí našich našich životů už od narození. Hmatové textilní knihy, šustící knížky či kontrastní látková leporela u kojenců stimulují hmat, zrak a celkově rozvoj všech smyslů. U batolat čtení rozvíjí budoucí řeč. Avšak někdy se může zdát, že čtení je s menšími dětmi, zejména akčními batolaty, takřka nemožné. Pojďme se podívat, jak vybírat knížky a jak děti ke čtení vést, aby to pro všechny přítomné byla společná příjemná chvilka.

Rozhovor s Katkou Duškovou o NLP: „Vzdělávejte se, poslouchejte svoji intuici a nebojte se rodičovských chyb.“

Už jste slyšeli zkratku NLP? Skrývá se za ní “složenina” neuro-lingvistické programování. Nebojte se, s programováním a světem IT technologií to nemá nic společného, až teda na ta technická slova. Technikami NLP a především jejich přínosem v rodinné důvěře a pohodové komunikaci se zabývá Kateřina Dušková, mimo jiné i autorka pohádkové knížky s prvky NLP. Katku vám v následujícím rozhovoru prozradí, proč by vás mělo NLP doma zajímat a jak s ním začít.

4. trimestr: Co vám pomůže se rychle a bezbolestně sžít s miminkem? Rozhovor s poporodní dulou Veronikou Vanesou Hoškovou

Řada nastávajících maminek (aspoň v tom prvním těhotenství, kdy je ještě čas) čte vše možné o tom, v jaké fázi je, jaká by měla být výbavička, co očekávat od porodu, jaká jsou její práva při porodu. Některé navštíví i předporodní kurzy. Ale o péči po porodu se až tak nemluví. A pokud už ano, tak spíše v souvislosti s péčí o miminko. V tomto článku jsme proto vyzpovídali laktační poradkyni a poporodní dulu Veroniku Vanesu Hoškovou. Možná ji znáte z jejího webu Láskyplná péče.

NLP jako netradiční a laskavá pomoc pro děti
Už jste slyšeli o neuro-lingvistickém programování (zkráceně NLP)? Autorka Katka Dušková napsala nádhernou dětskou knížku na jeho principech. Díky nástrojím NLP zakomponovaným v příbězích získáte  s dětmi lepší napojení a lépe se vám bude doma komunikovat v různých, i nestandardních situacích.  Pojďme si knížku, ale i  samotné NLP blíže představit přímo očima Katky.
Číst
Zpětný odkup hraček