
Čekáte miminko, nebo už malé dítě máte a bojíte se, zda se vyvíjí po všech stránkách správně? Neradi byste něco podcenili? Tyto strachy nás rodiče asi neopustí celý život, ale jak se říká: „Kdo je připraven,není překvapen!“ Proto jsme pro vás připravili obsáhlý rozhovor s fyzioterapeutkou Katkou, kde si povídáme nejenom o správné manipulaci s miminkem, ale celkově o dětském pohybu.
Jeden z nejčastějších logopedických problémů, které mezi rodiči vídáme, je otázka: “Proč ještě nemluví? Vždyť měl dva, dva a půl, tři… (dosaďte si sami) roky.” Pojďme si s klinickým logopedem a primářem kliniky LOGO v Brně Petrem Staníčkem popovídat, kde všude může být problém? Kdy zbystřit a nečekat na zázrak? A proč se neobávat vyrazit k logopedovi i s hodně malým nemluvícím dítětem. Jak vlastně terapie probíhá?
“Vaše dcerka stále špatně vyslovuje r a ř, měli byste ji dát odklad.” “Kubík nesprávně vyslovuje sykavky, najděte si logopeda.” Slyšeli jste stejné anebo podobné věty od vašich pediatrů či učitelek v mateřské školce? Přemýšlíte, kdy vyrazit k logopedovi, aby nebylo pozdě? A jak je to s tím odkladem, je nutný? Pokud se vám honí hlavou podobné otázky, pak vás jistě zaujme tento rozhovor s Janou Krausovou, logopedkou z brněnské kliniky LOGO, která se specializuje i na špatnou výslovnost u dětí.