PRÉMIOVÁ SEKCE ZDARMA:
Záleží vám na zdravém (mentálním i fyzickém) vývoji vašich dětí? Hledáte další materiály na zabavení vašich dětí. Tvoříme pro vás prémiovou sekci, kde najdete hodnotné články i PDF materiály. NAJDETE JI TADY.

Cestování s dětmi

Z domu do karavanu Aneb jaké to je cestovat s dětmi v obytňáku
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak romantické a dobrodružné asi může být takové cestování v karavanu (obytňáku)? Na co myslet, když na cestu přiberete i malé děti? Právě o tom nám povyprávěli rodiče dvou malých chlapečků v dnešním článku. Přečtěte si jejich příběh.
Číst
7 méně obvyklých tipů, kam s dětmi na Tenerife

Když jsme se před dvěma lety zamýšleli, kam jet v zimě za teplem, aby to nebylo moc daleko, napadli nás Kanárské ostrovy, konkrétně Tenerife a La Gomera. Původně tou destinací měla být La Palma, ale jelikož tam zrovna vybuchla sopka, nepřišlo nám to jako příliš dobré místo pro rodinnou dovolenou. Z dvouměsíčního pobytu byl nakonec rok. Za ten rok jsme se devětkrát stěhovali různě po Tenerife a jednou na sousední La Gomeru. Měli jsme tedy možnost procestovat a důkladně poznat opravdu celý ostrov, nejen to, co doporučují bedekry.

Číst
Život v Zambii s dítětem: Afrika je místo pro žití jako každé jiné
Napadlo vás vyrazit na dovolenou s dětmi do Afriky? A teď nemáme na mysli resort na Djerbě, v Egyptě ani jiné „profláknuté“ letovisko. Co takto vyrazit do Zambie? Anebo rovnou tam s dítětem žít? Ať už vás to láká, anebo jen rádi čtete, jak to funguje jinak ve světě, pak se ponořte do tohoto článku o životě v Zambii s dítětem. Připravila ho pro vás maminka a životní koučka Zuzka Mukumayi.
Číst
Zeptali jsme se maminek: „Cestovat s malými dětmi - ANO, či NE?“

Rádi byste cestovali, ale říkáte si, že děti jsou ještě malé, bude to větší stres než pohodová dovolená. Okolo sebe možná slyšíte, že nic vám neuteče a menší děti z cestování nic moc nemají, tak proč je někam „tahat“. Ale je tomu skutečně tak? Zeptali jsme se čtyř maminek, zkušených cestovatelek, jak to měly ony s cestováním po příchodu dětí. V tomto článko-rozhovoru se tak dozvíte, zda se cestovat s malými dětmi vyplatí. A pokud ano, tak kam vyrazit, na co určitě nezapomenout a jaký vliv to na děti má.

Číst
Rozhovor s mámou Dominikou o tom, jak propojit dlouhodobé cestování a vzdělávání školních dětí

Jako bezdětní jste rádi cestovali a ke své vášni vedete teď i děti? Jenže máte strach, že s nástupem dětí do školy to skončí. A co když nemusí? Už delší dobu sledujeme travel blogerku Dominiku z IG profilu MamaNikyVylety. Aktuálně v roce 2023 má tři děti a už třetím rokem se potulují na cestách. Přitom některé její děti už jsou školou povinné. Řešením je například domácí vzdělávání. A nejen o něm bude tento rozhovor.

Jak ušetřit na cestování nejenom s dětmi, ale nepřijít o svůj komfort

Levné a zároveň komfortní cestování, ať už s dětmi, nebo bez nich? Že vám toto spojení nejde dohromady? Je pravda, že ceny rodinných vstupenek na různé atrakce, lanovky či zimní skipassy neúprosně rostou. Do toho je potřeba myslet na cenu dopravy tam a zpět. A nemalou částku rodinné dovolené tvoří i samotné ubytování, kde už se obvykle do jednoho hotelového pokoje nevejdete. Co s tím? Cestování se nechce nikdo vzdát…

Číst
Prémiový obsah