Learn and grow:
Užijte si léto s magnetickou stavebnicí Learn and grow s kódem SUPERLETO o 30% levněji   Ke stavebnicím ZDE  Jen do 21.7. 

Tipy na destinace a praktické rady pro cestování po Brazílii (nejenom) s dítětem

Tipy na destinace a praktické rady pro cestování po Brazílii (nejenom) s dítětem

Brazílie nezaujímá přední místa cestovatelských destinací a je pro to řada důvodů. Velká vzdálenost a relativně omezená nabídka letů komplikuje a prodraží už samotnou cestu do země. Místní znalost angličtiny je stále dost slabá i v rámci cestovního ruchu a cestování na vlastní pěst složité. Brazílie, podobně jako jiné země Latinské Ameriky, má také pověst jakéhosi divokého západu, kde na každém kroku číhá nebezpečí. Oproti Evropě je jistě divočejší, a to ve všech ohledech. Pokud se ale návštěvník bude držet osvědčených cestovatelských pravidel, užije si tu příjemně divokou jízdu, na kterou bude dlouho vzpomínat. A v tomto článku vám dáme hned několik tipů na výlety a nějaké ty cestovatelské rady.

TAKARO poznámka: Autorka článku, maminka Pavla, v Brazílii vychovává svého syna. Rozhovor o životě v Brazílii s dítětem si rovněž můžete přečíst na našem blogu.
 

Prázdninové destinace

Při plánování dovolené v Brazílii se vyplatí vše si dopředu nastudovat a promyslet. Vzdálenosti a reálné dojezdové časy jsou zpravidla o dost větší, než by se z mapy mohlo zdát. Nejoblíbenější turistickou kombinací je návštěva Rio de Janeira spojená s leteckým výletem na vodopády Iguaçu při hranicích s Argentinou. Krásnou exotickou dovolenou pak nabízí pobřeží severovýchodní Brazílie spolu s pestrým a velmi svérázným městem Salvador.

1) Copacabana a spol.

Rio de Janeiro může být výchozím bodem i samostatnou dovolenou. Město přezdívané "Úžasné" má skutečně mnoho co nabídnout. Vedle nejznámějších symbolů města, jako je socha Krista Spasitele nebo nezaměnitelná Cukrová homole, skrývá spoustu dalších kouzelných míst.

Ikonická čtvrť Copacabana je skvělé místo kde se ubytovat a začít poznávat město. Stejnojmenná pláž je ideální ke koupání, do vody tu můžou i malé děti. Na obou koncích pláže stojí veřejnosti přístupné námořní pevnosti. Ještě malebnější je sousedící pláž Ipanema, kde už jsou ale vlny o poznání větší.

Nejkrásnější pláže v Riu najdete v západní části města, ve čtvrtích Barra da Tijuca a Recreio. Moře je tu otevřené a čisté a pláže lemuje zeleň. Zároveň jsou tu ale silné oceánské proudy a tak je lepší nepouštět se dále od břehu.

kam na dovolenou v Brazílii

2) Džungle ve městě

Kromě pláží je vítaným ochlazením v parných dnech dobrodružný výlet do džungle. Není třeba vyrážet nikam daleko, Rio de Janeiro je atlantickým pralesem doslova obklopeno. Přímo na území města se nachází Národní park Tijuca, jehož nejvyšší vrchol přesahuje tisíc metrů. Stačí vystoupat do kopců a z ruchu velkoměsta se přenesete do stinné džungle s průzračnými vodopády, velikými modrými motýli a zvědavými nosály. Tropické přírody si užijete také v botanické zahradě nebo přilehlém parku Lage.

TAKARO tip: Chcete s dětmi zážitkově poznávat zvířátka (faunu) celého světa, kupte jim velký balíček karet značky Příroda do kapsy. Schválně, kolik najdete těch žijících v Brazílii?
 

3) Výlety v okolí Rio de Janeira

Samotní obyvatelé Ria se za svou dovolenou vydávají do oblasti Região dos Lagos, kde přímořská letoviska jako Búzios nebo Arraial do Cabo nabízejí úchvatné pláže a čilý turistický ruch. Klidnější variantu nabízí pobřeží na západ od Rio de Janeira, nazývané Costa Verde. Jak sám název napovídá, pláže jsou tam ponořené do husté tropické zeleně.

Za návštěvu pak bez pochyby stojí historické město Paraty s neopakovatelnou atmosférou koloniálních časů. Do doby minulé přenesou návštěvníky také výlety do vnitrozemí. Sídlo brazilských císařů, horské město Petrópolis, se nachází jen zhruba hodinu jízdy od Rio de Janeira a kromě výpravy do historie je i vstupní branou do vysokých hor.

HRY VHODNÉ NA CESTY A DOVOLENÉ

Praktické tipy

Ideální doba, kdy se do Brazílie vypravit, je mezi březnem a květnem nebo v období od září do listopadu. Brazilské léto, které trvá od prosince do února, je velmi horké a deštivé. Naopak zimní měsíce (červen - srpen) dokáží být i v tropickém Riu překvapivě studené.

Jak moc je v Brazílii ne/bezpečno záleží především na lokalitě. Univerzálním doporučením je pohybovat se na frekventovaných místech a nenosit viditelně cenné věci. V celé Jižní Americe je dobré mít na paměti i to, že přes den bezpečná místa se se soumrakem mění k nepoznání.

Naopak celkem bez obav se můžete pustit do objevování místní kuchyně. Stravování v restauracích je levné a jídlo je vynikající. Určitě vyzkoušejte grilované hovězí a vypravte se do restaurace se švédskými stoly, kde se účtuje podle váhy. Na talíř si můžete poskládat své vlastní menu podle chuti. A že je z čeho vybírat!

 

Láká vás dovolená v Brazílii? Nebo už jste dokonce byli? Pochlubte se nám. Za sdílení článku mezi další travel nadšence děkujeme!

prémiová sekce pro rodiče

Pavla Zdráhalová de Oliveira
Od slohových cvičení, přes seminární práce až po projektové žádosti - psaní mě vždycky bavilo. Psaní a pozorování běhu světa kolem mě. Z rodné Olomouce, cestou necestou do Ria de Janeira, zjišťuji, že život v zahraničí dává nejen poznat zvyky jiné kultury, ale ukazuje nám to, co nás všechny spojuje. Na blogu Samba a motýli skládám do mozaiky informace, zážitky a postřehy z života v Brazílii a hledám v nich inspiraci a náměty k zamyšlení.
Web: https://www.sambaamotyli.com/
E-mail: pavlazdrahalovagmail.com
Prémiový obsah