Learn and grow:
Užijte si léto s magnetickou stavebnicí Learn and grow s kódem SUPERLETO o 30% levněji   Ke stavebnicím ZDE  Jen do 21.7. 

MAKURA: Dřevěné české stavebnice, které kreativitou konkurují i Legu

MAKURA: Dřevěné české stavebnice, které kreativitou konkurují i Legu

Hledáte českou dřevěnou alternativu za Lego? Či stavebnici, která děti zabaví na dlouhé hodiny, je originálně řešeně, vhodná pro kluka i holku a roste s věkem dítětem? Pokud ano, tak sáhněte po stavebnicích BUKO či GODI od značky Makura. A my vám je blíže představíme.

Od kreslení půdorysů k vlastní značce hraček

Makura v sobě skrývá spojení tří slabik: MA jako Martina, KU jako Kuba a RA jako Radim (syn Martiny). Dneska už čítá sympatická mladá rodina z Vysočiny hned 5 členů, ale v dobách začátku projektu byli jen ti tři. To se psal rok 2015.

S prvním nápadem přišla Martina, která navrhla tvar kostičky ze stavebnice BUKO. Ale co s ním? Prodat nějaké stavební firmě? Naštěstí se tak nestalo, a to díky dalšímu koníčku Martiny - kreslení půdorysů domků. Svým způsobem tak s Kubou „vyprojektovali“ originální české dřevěné stavebnice: nejprve domečkové sady BUKO, pak jednodušší kostky GODI a taky oblíbená Městečka. Později ještě přidali společenské dřevěné deskovky (za nás a dětské návštěvníky prodejny jednoznačně doporučujeme Veselé pecky). Každý rok přidávají novinky, vylepšují proces výroby, ale stále zůstávají věrní i poctivé ruční práci.

A jen tak na okraj, ani jeden ze dvou zakladatelů nemají předchozí zkušenosti s prací se dřevem či truhlařinou. Kuba je vyučený autoelektrikář a Martina bývalá sekretářka. Svorně o své značce prohlašují: „Do dnešního dne za námi nestojí žádný investor, silný partner a ani zkušenosti z předchozích generací, věříme že Makura má smysl a vidíme, že dělá radost, to nás žene dopředu, jde za vámi něco vidět, to je myslím důležité.“

dřevěná stavebnice pro děti Makura

Stavebnice Makura rostou s dětmi

Máte 2letého, 5letého či 7letého malého architekta či architektu? Nevadí, pro každý věk i pohlaví u Makury najdete řešení. Pro úplně ty nejmenší je to jednoznačně Městečko. Do základové desky děti zapichují barevné kostky domečků, střech anebo stromků, a tím jim roste město před očima. Nechybí ani garáže s autíčky.

Kostky GODI nám připomínají větší dřevěné lego Duplo. Sada obsahuje různé počty přírodních bukových dvojkostek. Jeden typ kostky a přitom tolik různých domů, bunkrů či hradů, ve kterých si kluci hrají na rytíře a holčičky oblékají princezny na bál.

Pro nejstarší stavitele (od cca 5 let) doporučujeme stavebnice BUKO, kterými to všechno začalo. Každá sada obsahuje speciální děrované kostky, špejličky, základovou děrovanou desku a hromadu doplňků. Děti si postaví hrady, mlýny, ale třeba i vícepatrové domy, domeček pro panenky, kde nechybí ani záchod s koupelnou.Tyto stavebnice jsou kreativní a není jen jeden správný výsledek stavění. Navíc s doplňky v podobě skříní, postelí, tankovacích nádrží a další se dá vyhrát hodiny a hodiny.

Omrknout stavebnice

 

stavebnice Buko Makura

Makura a buková semínka

Vedle tajného druhého materiálu v roce 2015 nakonec v týmu Makura vyhrálo voňavé bukové dřevo z českých lesů a začalo se vyrábět. Navíc dřevěné hračky vydrží mnohem více než ty plastové. I pocitově do ruky je to zcela něco jiného, o vůni dřeva netřeba mluvit.

Pro Kubu i Martinu je ekologie důležitým tématem, jednak vyrábí právě z českého dřeva a balí do recyklovaného kartony. Ale nadto každé jejich balení stavebnic i her obsahuje dvě semínka buku, aby si je děti s rodiči mohli zasadit a vrátit tak do přírody to, co jsme si z ní vzali.

A to se nám na TAKARO moc líbí, stejně jako velká kreativita při stavbě stavebnic. Proto na TAKARO najdete téměř celou nabídku značky Makura.

Omrknout stavebnice

 dřevěná stavebnice Makura - Městečko
Máma Hanča
Jsem máma tři prcků a miluju psaní. Když děti dovolí, vymýšlím pohádkové příběhy a vědomostní hračky. Společně s partnerem si myslíme, že budoucnost leží ve zvídavých a kreativních dětech. Právě pro ně na TAKARO vybíráme kvalitní certifikované hry, hračky a knížky nejenom od českých firem.
Web: https://www.takaro.cz
E-mail: infotakaro.cz
Prémiový obsah