Den dětí:
Oslavte s námi den dětí. Se slevovým kódem DEN DETI sleva 12% Na vše. Jen do 31.5. 

Jak vybrat první magnetickou stavebnici pro děti?

Jak vybrat první magnetickou stavebnici pro děti?

Zábavná, variabilní, naučná, skladná. Tak by se dala popsat každá magnetická stavebnice pro děti. I my jsme si jednu na zkoušku pořídili domů. Byla dokonce svítící a děti nadchla na první dobrou. Ale to jsme ještě neměli v ruce další dvoje (tehdy na cestě) od Connetix a Magna Tiles. Ty předčily očekávání i nás, rodičů. V čem se liší, kterou značku magnetických stavebnic vybrat a jak velkou sadu pořídit? To jsme vám na základě našeho domácího testování sepsali dále do článku.

Jakou vybrat značku magnetických stavebnic?

Většina stavebnic pro děti od 3 let se na první pohled od sebe neliší. Obsahují čtvercové či trojúhelníkové díly s malými magnety, které se skládají na sebe, až vytvoří nádherné obrazce a 3D objekty. Obvykle v duhových či pastelových barvách. Ale na druhý pohled najdete poměrně velké rozdíly.

Jak vybrat magnetické stavebnice od 3 let - Connetix Motion sada

Naší první značkou doma byla STEM (konkrétně stavebnice Magnetic Marble Run Set 75 kusů). Na první pohled skvělé svíticí kuličky a další světelné prvky, samolepky a poměrně nízká cena v porovnání s jinými značkami. Děti byly nadšené do chvíle, než se jim vybily svítící prvky, zjistily, že samolepek je více než dílků, kam se dají nalepit.

Při stavění jsme zjistily, že je tu poměrně málo propojovacích dílků, na které se dají tubusy kuličkodráhy nacvaknout. Takže kuličkodráha je krátká. Navíc jsme zjistili, že do 75 kusů stavebnice se počítá každá kulička, samolepka, takže cena ve výsledku za množství komponent není tak nízká, jak se nám prve zdálo.

Od magnetických stavebnic jsme se ale nenechali prvním pokusem odradit a pořídili další dvě značky - Magna Tiles a Connetix. Obě dvě mají větší dílky než ta od STEM. Pro porovnání:

  • STEM: malé čtverce mají hranu 6,5 cm, rovnostranné trojúhelníky pak 6 cm.
  • Connetix/Magna Tiles: malé čtverce mají hranu 7,5 cm, rovnostranné trojúhelníky pak 7 cm.

Jak vybrat magnetické stavebnice od 3 let - rozdíly v cm

Z toho vyplývá mimo jiné, že stavebnice Magna Tiles a Connetix jsou vzájemně kompatibilní a jejich sady pospojujete do jedné stavby. Můžete je tedy mixovat. Pojďme se nyní podívat na jejich rozdíly a případné, kdy kterou nakoupit.

V čem jsou jedinečné magnetické stavebnice Connetix Tiles

Connetix Tiles je světově uznávaná značka magnetických stavebnic, která je původem z Austrálie. Ale právě pro svůj vzhled a především kvalitu se rychle šíří i evropskými vodami. Předností stavebnic Connetix je kvalitní zpracování, bezpečnost a zdravotní nezávadnost - dílky jsou vyrobeny z netoxického ABS plastu, který je bez BPA a ftalátů. Navíc každý jednotlivý dílek je utěsněn a nýtován. Opravdu se tak nemusíte bát, že by magnetek z dílku vypadl a došlo k neštěstí.

Výrobci tvrdí, že jejich stavebnice mají ochranu proti poškrábání. Zkoušeli jsme rýpat do dílku, nechali je spadnout z menší výšky na zem a skutečně se dílkům nic nestalo. Nic drastičtějšího jsme ale s dílky stavebnice nedělali. Prostě běžná dětská hra!

Jak vybrat magnetické stavebnice od 3 let - Connetix kuličková dráha pastel

V čem jsou jedinečné oproti jiným značkám

  • Nabízí všechny sady ve dvou provedeních - zvlášť duhové a zvlášť pastelové barvy.
  • Nabízí sadu kuličkodráhy (pastel i duhovou) a k nim příslušné rozšíření o další tubusy a dílky. A to s vymazlenými tvary X, U, apod.
  • Jako jediní nabízí základové desky v různých barvách (např. Blue and Green) - ty vám výškové budovy ještě více zpevní a postavíte tak s dětmi ohromně vysoké stavby.
  • Mají v sadách brožurky s inspirací na stavění.

PROHLÉDNOUT CONNETIX

V čem jsou jedinečné magnetické stavebnice Magna Tiles

Magna Tiles jsou v ledasčem podobné výše zmiňovanému Connetixu. Rovněž jde o vysoce kvalitní produkt, který dbá na zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Výrobní materiál je stejný a na dílcích najdete nýty. Ani tuto stavebnici se nám při běžném denním chodu nepodařilo poškrábat.

Jak vybrat magnetické stavebnice od 3 let - Magna Tiles Donwhill sada

V čem jsou jedinečné oproti jiným značkám

PROHLÉDNOUT MAGNA TILES

TAKARO doporučení při výběru magnetické stavebnice od 3 let

Zjednodušeně řečeno, pokud vám jde o kvalitní magnetickou stavebnici, sáhněte ideálně po značkách Connetix, Magna Tiles či MiDeer. Všechny jsou vzájemně kompatibilní. První dvoje jmenované mají dílky utěsněné i nýtované.

Ano, zmiňované značky jsou na první pohled dražší jak sady od STEM, ale po přepočtení ceny na počet dílků a jejich větší rozměry, tam zase takový rozdíl v ceně není. Navíc tyto dražší značky před Vánoci bývají tu a tam v akcích.

TAKARO tip: Pokud se u nás zaregistrujete, získáte 100 Kč slevu na první nákup. Po každém nákupu se vám načtou věrnostní body, které uplatníte jako slevu při dalším nákupu, třeba právě magnetických stavebnic. Navíc se jako první dozvíte případně o slevové akci. A těch výhod je mnohem více.Registrujte se!

Na následujícím obrázku vidíte nenýtovaný STEM a nýtovaný dílek Magna Tiles.

Jak vybrat magnetické stavebnice od 3 let - nýty v dílcích

Při nákupu vybírejte magnetickou stavebnici podle počtu dílků. Největší sady se hodí nejenom do školek, prostřední sady pro více sourozenců a děti od 4 let výše. Malé sady jsou na vyzkoušení a vhodné pro začínajícího stavitele ve 3 letech. Jak vybrat konkrétní sadu podle počtu dílků jsme vám sepsali v samostatném článku. Tak se mrkněte!

Počítejte s tím, že menším dětem budete muset se stavbami na začátku pomáhat, zejména pak s 3D kuličkovou dráhou. Ale z naší zkušenosti víme, že si s těmito stavebnicemi vyhraje jak 2letý, tak 4letý syn. A to opakovaně!

Na závěr, protože Connetix i Magna Tiles jsou navzájem kompatibilní, doporučujeme jejich stavebnice míchat. Za nás bychom pro začátek pořídili kuličkovou dráhu s rozšířením od Connetixu a doplnili to silniční sadou z Magna Tiles, případně sadou Builders (Stavitel). A postupně k dalším příležitostem (narozeniny, svátek, začátek školky, Vánoce) dokupovali další sady.

Tak co, máte vybráno? Už víte, jakou značku a konkrétní sadu pořídíte svým dětem? Podělte se s námi o vaši „magnetickou zkušenost“. A nezapomeňte článek sdílet!

NA MANGNETICKÉ STAVEBNICE

Máma Hanča
Jsem máma tři prcků a miluju psaní. Když děti dovolí, vymýšlím pohádkové příběhy a vědomostní hračky. Společně s partnerem si myslíme, že budoucnost leží ve zvídavých a kreativních dětech. Právě pro ně na TAKARO vybíráme kvalitní certifikované hry, hračky a knížky nejenom od českých firem.
Web: https://www.takaro.cz
E-mail: infotakaro.cz
Prémiový obsah