Den dětí:
Oslavte s námi den dětí. Se slevovým kódem DEN DETI sleva 12% Na vše. Jen do 31.5. 

Silnice, koleje, zámek Aneb magnetické dlaždice jako boží doplněk k magnetickým stavebnicím

Silnice, koleje, zámek Aneb magnetické dlaždice jako boží doplněk k magnetickým stavebnicím

Pokud doma frčíte v magnetických stavebnicích, tak zpozorněte. Máme pro vás tip na skvělý doplněk k vašim stavebnicím, který moc nestojí a přesto udělá velkou parádu - posune magnetické hrátky na zcela jinou úroveň hraní. Tím doplňkem myslíme magnetické dlaždice od značky Learn and Grow Toys. Pojďme si je představit blíže.

Jak fungují magnetické dlaždice od Learn and Grow Toys

Tyto dlaždice se někdy nazývají jako toppery (odvozeno z anglického názvu). Jsou to bytelné čtverce s kovovou fólií na své zadní straně. Samy o sobě tedy nejsou magnetické, navzájem se nepřitahují. Pokud je ale umístíte na klasické magnetické čtverce, tak se „přicucnou“ a vy můžete takto vylepšené magnetické dílky skládat vedle sebe (ale i na sebe).

Dlaždice od značky Learn and Grow Toys jsou velké 7,5 x 7,5 cm. To je skvělé, protože jsou kompatibilní nejen s magnetickými stavebnicemi stejnojmenné značky, ale taky s TOP značkami v tomto odvětví (Connetix, Magna Tiles, Coblo, MiDeer a další). O kompatibilitě magnetických stavebnic jsme psali v dřívějším článku.

Co to pro vás a vaše děti znamená? Pokud máte doma nějakou magnetickou stavebnici od těchto značek, budou vám dlaždice na ně sedět. Koupíte tedy jen tento doplněk a získáte nový rozměr magnetických her. Jaký? To záleží, jakou sadu dlaždic koupíte. Existují různá zaměření a hned si je ukážeme v další části článku.

Jak jsme psali výše, dlaždice jsou bytelné, mají na výšku cca 2 mm, tedy to není pouze tenká fólie, ale pořádný dílek. Dítě jej nemůže jen tak zmuchlat, přeložit či roztrhnout. Zároveň se dají bez problému očistit vlhčeným hadříkem.

Dlaždice v bodech:

  • bytelné o velikosti 7,5 x 7,5 cm,
  • nejsou magnetické,
  • skvěle sedí na magnetických čtvercích z klasických stavebnic,
  • rozšiřují klasickou hru o nový herní prvek,
  • některé sady mají i vzdělávací přesah,
  • nepoškozují povrchy magnetů.
TAKARO poznámka: Dlaždice doporučujeme kombinovat s takovými magnetickými stavebnicemi, kde je hodně čtvercových dílků. To jsou například stavebnice Learn and Grow Toys Builders Pack 110 kusů, Malé čtvercové balení od stejnojmenné značky, Connetix duhové balení čtverce anebo Connetix pastelové balení čtverce.

Druhy magnetických dlaždic

Aktuálně na jaře 2024 existuje 6 různých sad dlaždic od značky Learn and Grow Toys. Většina z nich obsahuje 40 dlaždic na jedno dané téma.

1) Silniční dlaždice

Jde pravděpodobně o nejoblíbenější sadu topperů. Díky ní postaví děti spletitou silniční síť pro vlastní malá autíčka. V sadě je 40 dlaždic vícero motivů (rovinky, zatáčky, parkoviště a dva tipy křižovatek).

TAKARO tip: Věděli jste, že existuje více druhů magnetických silnic? Popsali jsme vám je včetně rozdílů v podrobném článku.
 

2) Kolejové dlaždice

Když existují silniční dílky, nemohou přece chybět ani ty vlakové! Tato sada je menší, obsahuje pouze 36 dlaždic opět vícero typů (od rovinek přes zatáčky po přejezdy), ale skvěle se doplňuje se silniční sadou. A to právě díky přejezdům, na které lze napojit silniční dlaždice. Doporučujeme kombinovat.

magnetické dlaždice Koleje a vlaky Learn and Grow Toys

3) Zámecké dlaždice

Z magnetických stavebnic běžně postavíte paláce a různé vysoké stavby. S dlaždicemi Zámek teď máte jedinečnou možnost celou stavbu „dekorovat“ = přidat zdivo. 40 dlaždic má na sobě motivy kousků zámku - hradby, cihly, střecha, brána.

magnetické dlaždice ZámekLearn and Grow Toys

4) Zvířátkové dlaždice

Tyto dlaždice přináší kapku odlišný princip oproti výše popsaným sadám. V sadě je 40 dlaždic, celkem 20 zvířátek ze safari a 20 domácích zvířat. Každé zvíře je rozděleno na předek a zadek. Děti tak k sobě skládají ty správné dlaždice. Můžete si tedy zahrát pexeso, puzzle. Navíc se děti naučí novým anglickým slovíčkům, protože názvy zvířat jsou napsány v angličtině.

magnetické dlaždice Duo puzzle Zvířátka Learn and Grow Toys

5) Matematické dlaždice

Poslední dvoje dlaždicové sady, tj. i ty matematické, přináší edukativní prvek do magnetických hrátek. Jak název napovídá, mezi těmito 40 toppery najdou děti číslice, počty teček, anglické výrazy pro čísla, matematické operace, ale i prázdná políčka pro vlastní symboly či znaky. Skládáním výrazů se děti nenásilně učí matematickým principům a logice.

Tato sada vám tak nahradí klasické popisování dlaždic tekutým křídovým zvýrazňovačem, kdy u mytí hrozilo poškrábání dlaždic.

magnetické dlaždice Matematika Learn and Grow Toys

6) Dlaždice s abecedou

Podobná sada jako ta s matematikou. Tentokrát ale s anglickou abecedou 26 písmen. Ideální tak pro děti, která začínají jevit zájem o písmenka, skládání slov a první čtení. V sadě je klasických 40 topperů, z nich samohlásky jsou tam vícekrát a taky některé souhlásky tu najdete zastoupeny dvakrát. Písmena jsou psána velkým tiskacím. Využijte tak tuto sadu na zábavné magnetické hry se skládáním slov.

Malé upozornění: Pod každým písmenem je obrázek slova, které začíná na to dané písmeno. Jenže v angličtině, protože Learn and Grow Toys je australská firma. Můžete vzít jako výhodu a s dětmi si tak zopakovat základní anglická slovíčka.

magnetické dlaždice Abeceda Learn and Grow Toys

Které dlaždice od Learn and Grow Toys vás zaujaly nejvíce? Pokud taky milujete magnetické stavebnice, sdílejte tento článek se světem. Za to vám patří náš dík!

Vybrat si magnetické dlaždice

ig profil magnetická rodina

Máma Hanča
Jsem máma tři prcků a miluju psaní. Když děti dovolí, vymýšlím pohádkové příběhy a vědomostní hračky. Společně s partnerem si myslíme, že budoucnost leží ve zvídavých a kreativních dětech. Právě pro ně na TAKARO vybíráme kvalitní certifikované hry, hračky a knížky nejenom od českých firem.
Web: https://www.takaro.cz
E-mail: infotakaro.cz
Prémiový obsah