Den dětí:
Oslavte s námi den dětí. Se slevovým kódem DEN DETI sleva 12% Na vše. Jen do 26.5. 

Wattsenglish: Recenze online kurzu angličtiny pro děti od 3 do 6 let

Wattsenglish: Recenze online kurzu angličtiny pro děti od 3 do 6 let

Náš nejstarší syn (necelé 4 roky) má aktuálně senzitivní období, kdy ho zajímá, jak se co řekne anglicky. Není dne, aby se nezeptal: „Mami, jak se řekne anglicky toto?“ Nejvíce ho zajímají různé druhy aut. Ideální pro mámu, která ani nemá řidičák! :D Přemýšleli jsme, jak jeho zájem přirozeně podpořit dalšími pomůckami. Takže, když nám přišla do cesty nabídka na vyzkoušení online anglického kurzu pro děti 3-6 let od firmy OnlineJazyky, neváhali jsme ani chvilku. V tomto článku přinášíme recenzi tohoto kurzu pro malé děti.

Rozcestník pro článek:

Proč kurz a proč OnlineJazyky?

Možná se ptáte, proč pro takto malé dítě zvolit zrovna online kurz? Zda není lepší s dětmi pouze mluvit? Nám tento způsob vyhovuje vzhledem k počtu malých dětí, které v rodině máme. Bývá totiž těžké sladit aktivity, které budou bavit 4leťáka, ale 2leťák mu je nebude narušovat a miminko při tom všem může být v šátku. U kurzu nám překvapivě sedí oba v klidu a poslouchají (viz závěrečné hodnocení).

Navíc rádi kombinujeme vícero technik „vzdělávání se“ zároveň. Dítě potřebuje jednu aktivitu zažít více smysly, aby si ji snáze zapamatovalo a uložilo do paměti. Pro výuku cizího jazyka to platí dvojnásob. Vždyť i my dospělí se snažíme utužovat zároveň poslech, mluvení, psaní a to vše právě online kurz dokáže dát.

Angličtinu u našich dětí rozvíjíme nenásilně, není to žádné řízené vzdělávání stylu „pojď si sem sednout, teď budeme dělat angličtinu“. Když se zeptají na slovíčko, odpovíme. Pokud mají náladu lepit samolepky, sáhneme po knížce Mých prvních 100 anglických slov. Chtějí-li písničky na mobilu, pustíme kanály Cocomelon či Steve AND Maggie. A právě druhá dvojka provází i online kurzem, který aktuálně testujeme.

OMRKNOUT KURZ

Online anglický kurz pro děti 3 až 6 let wattsenglish

Firmu OnlineJazyky známe ještě z bezdětné doby. Sama jsem se u nich učila angličtinu (úroveň B2) v kurzu, kterým provázel herec Pavel Liška. Vyhovovala mi kombinace učení se odkudkoliv v čase, kdy já mohu. Navíc ke kurzům mají appku, takže jsem mohla poslouchat lekce třeba i v letadle (pracovala jsem hodně z cest). Co více, u všech kurzů (tedy i dětského) nabízí vyzkoušení lekce zdarma.

TAKARO poznámka: Jestli hledáte další možnosti, jak rozvíjet u děti ve věku 3 až 6 let lásku k angličtině, přečtěte si tipy lektorky v mateřských školkách.

Jak probíhá anglický kurz pro děti

Celý kurz je založen na britské metodě Wattsenglish, která respektuje 4 základní fáze učení:

 • slyším, vidím, chci to říct,
 • opakuji a automatizuji,
 • reaguji,
 • mluvím.

Osobně se mi líbí, že na vývoji kurzu s touto metodikou se podíleli i specialisté, jako jsou psychologové, pedagogové a lingvisté.

Údajně by měla být Wattsenglish výuka být hodně efektivní. Děti se totiž učí jazyk ihned přirozeně používat v běžných situacích. Měly by tak být schopné velmi brzy porozumět mluvenému slovu a samy začít v angličtině komunikovat.

Kurz obsahuje:

 • 27 výukových dní,
 • 22 videoklipů a video písniček,
 • 16 pracovních listů a omalovánek.

OMRKNOUT KURZ

Skvělé je, že kurz je koncipován do kratších časových úseků (cca 20 minut) a jen v některé dny týdne (cca 3 dny). To mi přijde dobré, pokud dítě vyloženě nelační po výuce, ale projeví zájem o jazyk jen někdy a nahodile. Není do ničeho soustavně nuceno. Ale zároveň je to natolik „intenzivní učení“, že to v dítku něco zanechá. Délka kurzu tak vychází na 3 měsíce, ale přístup do něho máte celý jeden rok a je na vás, jak si to s dítětem časově celé rozvrhnete. Navíc po uplynutí roku lze napsat na support s žádostí o prodloužení. Většinou vám vyjdou vstříc.

Jak zaznělo výše, součástí kurzu jsou i pracovní listy s omalovánkami, tj. aktivity mimo PC, kterými dítě utužuje získané znalosti. A hlavně pořád nesedí za obrazovkou.

Online anglický kurz pro děti 3 až 6 let wattsenglishOnline anglický kurz pro děti 3 až 6 let wattsenglish

Jak to vypadá vevnitř anglického online kurzu pro děti

Pokud sami anglicky neumíte, nemějte obavu, ničemu to nevadí. Kurz je rozdělen do jednotlivých dnů, kde je vše popsáno česky. Čtete dětem instrukce a tlačítkem pak procházíte úkoly daného dne.

Na druhou stranu je kurz namluven/nazpívanou postavou rodilého mluvčího ze známého Youtube kanálu Steve AND Maggie. To naši kluci hodně kvitovali. Jednotlivé úkoly dne jsou různorodé - někdy se opakují slova po Stevovi, jindy se pouští písnička a potřetí narazíte třeba na hru.

Témata jsou z běžného života a začínají od základních slovíček/frází (číslovky, pozdravy, ano/ne). Nový kamarád Steve a jeho Maggie vezmou vaše děti například do svého domu a zahrady, na maškarní bál nebo za hračkami.

OMRKNOUT KURZ

Online anglický kurz pro děti 3 až 6 let wattsenglish

TAKARO hodnocení kurzu angličtiny

A teď se dostáváme k tomu, co vás asi zajímá nejvíce, k našemu vlastnímu hodnocení tohoto kurzu. Ještě ho nemáme projitý celý, teprve první týden, protože nechávám na dětech, kdy se výuce angličtiny věnujeme. Vždy jen zavolají: „Mami, pusť nám Steva!“ A já vím, že zrovna chtějí tento kurz.

Jako velké plusy hodnotím následující:

 • Pracovní listy: Bála jsem se, že by to mohl být pouze kurz za PC, což nemám ráda (ani nechci podporovat děti v této sedavé aktivitě). Takto je výuka různorodá a já ji případně doplním hračkami/pomůckami z našeho e-shopu.
 • Oblíbení kamarádi z Youtube: Myslím, že právě díky Stevovi, Maggie a jejich písničkám kurz mé děti baví a chtějí ho. Byl to dobrý tah je sem zařadit jako průvodce.
 • Dítě si samo prokliká kurz: Ovládání kurzu není nikterak náročné, klikání na tlačítko Další a případně různé obrázky. Takže náš starší sám ovládá rozhraní kurzu. Jednak jej to baví a za mě si tím ještě procvičuje základní počítačovou gramotnost.
 • Metoda Wattsenglish: Ta zaujala mě, neznala jsem ji, ale líbí se mi, že je ve spolupráci se specialisty na vývoj dětí. Jestli bude mít slibovaný účinek zatím nedokáži posoudit.
 • Nezabírá místo: Jsme minimalisté, proto jakékoliv online věci (kurzy, appky, weby) hodnotíme pozitivně. Nezabírají nám doma místo a dají se vzít s sebou i na cesty.

Online anglický kurz pro děti 3 až 6 let wattsenglish - naše děti při výuce

Náš nejstarší zatím nechce slovíčka opakovat přímo v dané lekci, ale pak během dne je slýchávám ve hře s bráškou. Zejména jeho oblíbená auta pojmenovává v angličtině. Ne, nebojíme se, že bude mít pomotanou češtinu a angličtinu dohromady. Perfektně chápe, že jde o cizí jazyk, kterým se mluví v jiných zemích (sám rád vysedává nad mapami a pojmenovává státy). Jeho stejně starý bratranec pochází z bilingvní rodiny, takže rozumí tomu, že někde se mluví anglicky.

Znovu opakuji, že zatím nedokáži posoudit, jaký bude mít online kurz angličtiny vliv na rozmluvení se a porozumění obsahu, jedeme jej krátce. Ale vidím, že kluky baví (tj. i divokého dvouleťáka), sami jej chtějí pouštět a u počítače se konečně nehádají. :D Takže za nás mohu kurz doporučit. Za zkoušku prvních dvou dní zdarma totiž nic nedáte. Určitě ale nenaléhejte na výuku a sledujte, kdy na vaše dítě přijde senzitivní období cizího jazyka.

OMRKNOUT KURZ

 
TAKARO tip: Máte už starší děti? Školáky? Nevadí, OnlineJazyky myslí i na děti školního věku. Kromě kurzů cizího jazyka se zaměřují i na předmětové kurzy (matematika, přírodověda, aj.). Omrkněte jejich celou nabídku tady.

 

Líbil se vám článek či samotný online anglický kurz pro děti? Budeme rádi, když kurz s dětmi vyzkoušíte a tento článek zasdílíte mezi vaše známé. Děkujeme!

prémiová sekce pro rodiče

Máma Hanča
Jsem máma tři prcků a miluju psaní. Když děti dovolí, vymýšlím pohádkové příběhy a vědomostní hračky. Společně s partnerem si myslíme, že budoucnost leží ve zvídavých a kreativních dětech. Právě pro ně na TAKARO vybíráme kvalitní certifikované hry, hračky a knížky nejenom od českých firem.
Web: https://www.takaro.cz
E-mail: infotakaro.cz
Prémiový obsah