Den dětí:
Oslavte s námi den dětí. Se slevovým kódem DEN DETI sleva 12% Na vše. Jen do 26.5. 

16 míst s dětským koutkem, kam se v centru Brna schovat

16 míst s dětským koutkem, kam se v centru Brna schovat

Znáte to, je ošklivě, potřebujete se otočit v centru Brna, nebo jen už nevíte s dětmi coby, ale kam zajít? Ačkoliv Brno nabízí nespočet dětských atrakcí, tak centrum města zrovna příliš babyfriendly není. Dali jsme pro vás dohromady hned 16 míst, kde si dáte něco dobrého, objevíte alespoň mini koutek a povětšinou vás to nebude stát celý rodičák.

TAKARO poznámka: Některé tipy jste nám dali přímo vy, rodiče, na základě vlastních zkušeností. Přidejte se do FB skupiny Hravě v Brně a už vám nic v moravské metropoli neunikne.

Kam za dětským koutkem v centru Brna

Místa jsou seřazená náhodně. Někde je pouze mini koutek, jinde větší vybaveným, ale taky zpoplatněný. Snažili jsme se vybrat co nejvíce „kaváren/herniček“ zdarma.

1) UM caffé

V učňovské kavárně na ulici Veselé je mini koutek zdarma za sklem. Takže děti neruší návštěvníky, ale zároveň na ně od dvou nejbližších stolečků je vidět. Na druhou stranu, kromě plyšáků a nějakých autíček tam toho moc není. Doporučujeme si udělat rezervaci, ve všední den odpoledne jsme tu nenašli místo k sednutí.

TAKARO tip: Nic vám nebrání si vzít třeba oblíbenou deskovku či skladné silnice Way To Play a v koutku si je rozdělat k vlastnímu hraní.

2) Koutek v Moravské galerii

Věděli jste, že v Pražákově paláci je dětský koutek zdarma? Stavte se tam po návštěvě nějaké expozice. Anebo jen tak. Nečekejte žádný vymazlený koutek. Narazíte tady na „díru“ s pískovištěm a stan. Zřejmě to celé má představovat pravěk. V pískovišti není moc hraček, tak si klidně náčiní přibalte s sebou. A z vrchního patra vede dolů poměrně strmý tobogán, který ocení starší děti. Za fotku děkujeme mamince Gábině M.

Koutky v centru Brna - Moravská galerie

3) Kavárna s robotem

Hned vedle Moravské galerie v Uměleckoprůmyslovém muzeu je kavárna. Nemá sice koutek pro děti, ale pozor, kávu či horkou čokoládu vám tady udělá robot. To děti dozajista zaujme. Navíc se tu dá sednout na takové stupínky, které malé děti vybízí ke hře. Hned vedle je totiž krabice plná dřevěných kostek.

4) Koutek v Bílém domu

Pokud míříte k doktorům do Bílého domu, tak hlásíme, že koutek vedle klecí na kočárky zmizel. Ale nebojte se, jen se přestěhoval za recepci a stále je zadarmo.

5) Café Mezzanine

Na ulici Údolní je příjemná kavárna Mezzanine. Má i venkovní posezení. Vevnitř v zádní části se nachází pidi mini koutek zdarma. Takže když vás zastihne déšť či hlas, i tady se s dětmi na chvíli schováte a zabavíte.

6) Aida na Josefské

V centru Brna jsou dvě Aidy. Teď máme na mysli tu na Josefské (ne na Orlí). V zadní části za sklem se nachází koutek, resp. taková prolézací mini sestava, jakou můžete znát se Šáškárny, Bonga, Bruna. Ale je hodně malá - schůdky, skluzavka s balónky. Nicméně menší děti zabaví, ty naše dva i na hodinu. Koutek je zdarma a je do něho krásně vidět od stolečků. Skvěle jsem si pochutnala na brownies a nemusela řešit děti. :D

koutky v centru Brna - Aida Josefská

7) PF Café

Nedaleko Aidy na Dominikánském náměstí se nachází PF Café. Opět tu narazíte na mikro koutek. Maminky o něm říkají: „Na rychlou dobrou kávu s dortíkem je to tady super. Ale kdyby se tu potkalo více dětí s kočárky, začne tu být problém s místem.“

TAKARO poznámka: Přemýšlíte, kam s dětmi v Brně za ošklivého počasí, pokud nechcete trávit čas jen v kavárnách s koutky, přečtěte si našich 23 nápadů.

8) Solná jeskyně Kamenná Panna

Kde s místem problém mít nebudete, je určitě Solná jeskyně Kamenná Panna na Orlí. Navštívila jsem ji sama se třemi dětmi (ano, mohou jsem úplně malá miminka). Platí tu jen dospělí (160 Kč) a dvě děti do 5 let jdou automaticky s nim zdarma. Takže vás to vyjde jako hernička, ale uděláte něco pro své a vašich dětí zdraví. Vevnitř mají nachystané hračky i se skluzavkou. Koutek je i před vstupem do jeskyně včetně přebalovacího pultu.

koutky v centru Brna - solná jeskyně Kamenná Panna na Orlí

9) Kavárna Spolek

Ulice Orlí v Brně nabízí očividně nejvíce míst pro rodiny s dětmi. Neboť se tady nachází i kavárna Spolek, která má malý dětský koutek a v létě venkovní posezení a hřiště pro děti. Zdarma. Vyzkoušejte!

10) Veroni coffee & chocolate

Nečekejte žádný velký plácek na hraní pro děti, ale zajít si sem na něco sladkého, horkého či i menu/brunch s dětmi můžete. Nějaká ta hračka se tady najde. Navíc sídlí v centru na ulici Gorkého a interiér je vskutku krásný (kavárenský).

11) Family point na Kobližné

Postupně po Brně vznikají tzv. Family pointy. A jeden v centru je i v Mahenově knihovně na Kobližné. Samozřejmě zdarma a nemusíte tady pouze kojit a přebalovat. Bonusem spojte návštěvu Family pointu s nějakou z akcí pro děti, kterých KJM pořádá nespočet (najdete je u nich na webu). Další Family point najdete například na Josefské.

12) Dětská čajovna a kavárna Mezi stromy

Teď už se dostáváme k placeným místům v centru Brna. Na Josefské je za nás jedna z nejhezčích a hračkami nejvybavenějších kaváren ve městě. Myslíme, že Mezi stromy nemusíme příliš představovat. Vevnitř se nachází dvě vnitřní herny pro starší a mladší děti. V letní sezóně lze posedět i venku, kde je pískoviště s pár hračkami. Za to se vstupné neplatí. Ve vnitřních prostorách ano (89 Kč/dítě).

Majitele známe osobně, občas jsou tu k zastižení. Neustále pro vaše děti vymýšlí trendy smysluplné hračky. Nově tu tak najdete babyzrcadlo, kolotočku anebo od nás věnovanou magnetickou stavebnici Connetix. Pro velký nával v sezóně doporučujeme mít rezervaci!

Kavárna a čajovna Mezi stromy v Brně

13) Modelový svět

Když už budete na Josefské a nebude se vám chtít ještě domů, mrkněte do Modelového světa. Opět zaplatíte za vstup (70 Kč/osoba). Ve dvou místnostech na vás čekají mašinky a RC modely aut. V jedné za vitrínou budete pozorovat modelový svět, jsou tam i tlačítka na interaktivní scény. Ve druhé místnosti můžete nakoupit, anebo menší děti posadit ke stolečku s dřevěnými vláčky.

14) Rebelbean

Poslední tři  tipy už nejsou přímo v centru města, ale pořád téměř na dosah. Kavárnu Rebelbean využijete, pokud jdete s dětmi na kontrolu do Dětské nemocnice. Nachází se totiž přímo naproti hlavnímu vchodu nemocnice. Ve 2 patrech narazíte na 2 zdarma koutky. Podle maminek ale tady v dopoledních časech bývá hodně pracujících s notebooky. Tak uvidíte!

15) MAMA KAFE

Skvělá kavárna s velkým hracím koutkem pro nejmenší dětí - prolézačka Antonie Emma a dřevěné hračky značky Little Dutch. Dost tady dbají na čistotu a nikdy jsme tu neměli problém. Za koutek se platí (70 Kč). Dá se tady uschovat i kočárek. Opět doporučujeme mít rezervaci!

16) SEV Hlídka

Nakonec vás pozveme na Špilberk do nedalekého ekologického centra SEV Hlídka, kde je jednak venkovní vyžití pro děti (průlezky) a pak vevnitř dvě herny. Jídlo si tady zrovna nedáte, ale kávu/horký nápoj ano. Využít můžete taky kuchyňky pro ohřátí dětského příkrmu. Jsou tu i zvířátka v klecích. Za vstupné do koutku se platí 50 Kč (v létě pak o něco méně). Kočárky se nechávají před centrem.

Koutky v centru Brna - SEV Hlídka

Kam chodíte v centru Brna s dětmi vy? Vybrali jste si nějaké nové místo? Budeme rádi za sdílení článku mezi další Brňáky.

Být součástí komunity Hravě v Brně

Máma Hanča
Jsem máma tři prcků a miluju psaní. Když děti dovolí, vymýšlím pohádkové příběhy a vědomostní hračky. Společně s partnerem si myslíme, že budoucnost leží ve zvídavých a kreativních dětech. Právě pro ně na TAKARO vybíráme kvalitní certifikované hry, hračky a knížky nejenom od českých firem.
Web: https://www.takaro.cz
E-mail: infotakaro.cz
Prémiový obsah