Tip na rychlé zamilované přáníčko nejenom k Valentýnovi

Tip na rychlé zamilované přáníčko nejenom k Valentýnovi

Svátek sv. Valentýna doma neslavíte? To nevadí, pěkné přáníčko můžou vaše děti vytvořit i někomu z rodiny k narozeninám. Máme pro vás originální tip na pískované přání s tématem „mít rád“ - láska. Je snadné, děti bude bavit a bonusem si pocvičí jemnou motoriku i špetkový úchop. Tak jdeme na to!

Už jste slyšeli o technice malování pískem?

Náš tip je založený na kreativní technice pískování, neboli malování pískem. Potřebujete k ní křemičité barevné písky a speciální samolepkové obrázky. Děti postupně sloupávají samolepky z obrázku, odkrytou část vysypou pískem s vybranou barvou a takto pokračují tak dlouho, dokud není obrázek zcela pokrytý pískem.

Pokud o této kreativní činnosti slyšíte poprvé, tak je více rozepsána v tomto starším článku o pískování. Dočtete se v něm i to, podle čeho vybírat vhodnou sadu malování pískem.

pískované valentýnské přánípískované valentýnské přáníčkovalentýnské přáníčko

Pískovací přáníčko na Valentýna

Výběr pískovacích obrázků je zcela na vás, ale myslíme si, že ke svátku zamilovaných se nejvíce hodí ty s tématem Láska. Jak už jsme psali výše, využít je lze i jako narozeninová přáníčka či roztomilá přání paní učitelkám ke konci školního roku.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o kompletní pískovací sadu, bude potřeba zvlášť dokoupit křemičité písky. Doporučujeme jasnější barvy (červenou, růžovou, žlutou), ale ve výsledku je to jen na vaší náladě.

Pro koho je vhodný tento tip přání? S dopomocí ho zvládnou už tříleté děti. Máme ozkoušeno na našem 2,5letém prostředním. Většina pětiletých dětí zvládne pískování už zcela samostatně. Ostatně tolik je malému modelovi na fotkách od influencerky Kartonová máma.

TAKARO poznámka: Pokud se doma bojíte nepořádku z písku, využijte běžného kuchyňského tácu. Nicméně provozní nepořádek po pískování není nic, s čím by si neporadil vysavač. :)

V čem je toto pískované přání skvělé?

  • Je originální - technika pískování není ještě tak známá a přitom je efektní.
  • Zvládnou ho i menší děti.
  • Pískování koncentruje a pomáhá kreativci se soustředit na výsledek. Člověk u toho taky skvěle zrelaxuje.
  • V neposlední řadě tato technika rozvíjí motorické schopnosti. Slouží rovněž k tréninku špetkového úchopu (bude se hodit k předškolní přípravě dítěte).

Chci vyzkoušet obrázky Láska

malování pískem - valentýnské přáníčko od dětínarozeninové přání s pomocí pískupískováné přáníčko k Valentýnovi

Až dopískujete přání

Tak na zadní stranu napište věnování a celé (nebo jen přední stranu s obrázkem) ho zalaminujte. Nebude se vám sypat písek a celkově „zamilované“ přáníčko déle vydrží. Pokud děti aktivita bavila, mohou s malováním pískem pokračovat u dalšího obrázku. V sadě Láska jich je hned 6.

A jestli chcete s dětmi vyzkoušet i jiná valentýnská přáníčka, podívejte se na toto video na Instagramu. Najdete tam hned 5 tipů včetně tohoto pískovaného.

Líbil se vám tento tip na dětské přání ke sv. Valentýnovi či narozeninám, pak sdílejte článek s dalšími kreativními rodiči. A samozřejmě ho vyzkoušejte. Ať se odaří!

Máma Hanča
Jsem máma tři prcků a miluju psaní. Když děti dovolí, vymýšlím pohádkové příběhy a vědomostní hračky. Společně s partnerem si myslíme, že budoucnost leží ve zvídavých a kreativních dětech. Právě pro ně na TAKARO vybíráme kvalitní certifikované hry, hračky a knížky nejenom od českých firem.
Web: https://www.takaro.cz
E-mail: infotakaro.cz
Prémiový obsah