Soutěž:
Sleva 12% s kódem ZADARMO: Vyhrajte nákup ZDARMA. Soutěž probíhá od 10. do 23. 6. Detailní informace o soutěži čtěte TADY.

10 + 1 nejlepší dětské hřiště v Brně

10 + 1 nejlepší dětské hřiště v Brně

Když si na mapy.cz zadáte „hřiště Brno“ vyjedou vám desítky odkazů. Na vyžití pro děti v Brně mysleli. Je opravdu těžké vybrat TOP hřiště, ale pokusili jsme se vytipovat ta nejlepší, za kterými se vyplatí cestovat přes celé město. Vybírali jsme vždy zástupce něčeho originálního a typického jen pro to dané hřiště. Dáme vám tak tipy na hřiště s různou úpravou povrchu, vodní, dopravní či hřiště se zvířátky.

V naší čtvrti je dětské hřiště snad na každém rohu, přesto neleníme a s našimi dětmi (aktuálně 0, 2 a 4 roky) míříme kolikrát na druhou stranu Brna, abychom vyzkoušeli zase něco nového. Rozhodně nechceme narazit na klasické pískoviště s houpačkou a skluzavkou. Věříme, že se vám tak náš osobní výběr bude líbit.

TAKARO poznámka: Pokud chcete sledovat i naše další tipy, kam s dětmi v Brně a okolí, přidejte se do FB skupiny Hravě v Brně. Anebo sledujte náš Instagram Hravá cesta.

Nezajímají vás všechny hřiště dále v článku? Skočte v rozcestníku rovnou na vámi preferované místo v Brně:

Hřiště Bohunice-Uzbecká            Hřiště v Kníničkách
Sportoviště KamechyRokle v Líšni
Dvě hřiště v MedlánkáchDvě hřiště na Kraví hoře
Dopravní hřiště v BrněTyršův sad v centru Brna
Hřiště v parku LužánkyLesní hřiště na Lesné
Hřiště za OC Olympia

TOP11 dětských hřišť v Brně

1) Hřiště s kuličkovou dráhou v Bohunicích

Na ulici Uzbecká je nově zrekonstruované hřiště s umělým (pěnovým) povrchem. Kromě originálních i klasických herních prvků (tunely, trampolíny, skluzavky) se tu nachází zatím jediná brněnskákuličkodráha. Resp. hned 4 „korýtka“, kde mohou děti pouštět své balonky a cvrnkací kuličky. Přibalte s sebou ven mini deskovku do kapsy Hurá ven, kromě 25 her v ní najdete právě i kuličky. Podobu hřiště shlédněte v našem Reels.

Dětské hřiště v Brně na ulici Uzbecká - s kuličkodráhou

Vedle hřiště je i betonový plácek a basketbalový koš na míčové hry. Nechybí ani klasické pískoviště. Občerstvení v okolí moc nenajdete. Je tady pouze pizza Amici a asi 10 minut chůze (pro děti) Albert.

TAKARO tip: Pokud stejně jako my preferujete hřiště s umělým povrchem, tak podobná najdete na Brechtové (Lesná), Bosonožské (Starý Lískovec) a Soběšické (Lesná). Ovšem bez kuličkodráhy.

2) Sportoviště na Kamechách

My jej máme blízko, pro většinu Brňáků bude asi z ruky, přesto sem se opravdu vyplatí dojet. Nad ulicí Říčanská se na velkém plácku rozkládá další hřiště s umělým povrchem. Lépe toto místo vystihuje slovo sportoviště, protože tady se zabaví malé děti od cca 2 let až po puberťáky/dospěláky.

Nachází se tady opravdu netradiční herní prvky, na které jsme jinde v Brně nenarazili. Například lanový kolotoč, hrboly s pavučinou, pásové skluzavky a další. Na parkour hřišti si zaposilují starší děti. Součástí areálu je i oplocené hřiště na míčové hry. Kladně hodnotíme zázemí se sociálkami a pitnou vodou. Nedaleko se pak nachází opět pizza Amici, Albert a jedna italská kavárna/cukrárna.

Dětské hřiště v Brně na KamecháchDětské hřiště v Brně na KamecháchDětské hřiště v Brně na Kamechách
 
TAKARO tip: Kousek od tohoto hřiště jsme s dětmi navštívili hudební kurz pro menší děti Malý muzikant. Jejich lekce jsou organizovány na více místech v Brně. Pokud vás tento typ kroužku zajímá, přečtěte si naši recenzi z návštěvy hodiny.

3) Zámecké hřiště a hřiště U Rybníka v Medlánkách

Medlánky jsou asi rájem princů a princezen. Proč? Protože hned dvě hřiště jsou v duchu hradů a zámků. První z nich, Zámecké hřiště, se nachází přímo vedle autobusové zastávky Medlánky. Je ukryté v lesoparku, takže ani v parném létě vám tu nebude horko. Děti tu objeví dřevěný zámek o 4 věžích a před ním dřevěného tříhlavého draka v podobě prolézačky. Samozřejmě herních prvků je tady mnohem více, prohlédnout si je můžete v našem Reels.

Dětské hřiště v Brně v Medlánkách - Zámecké hřiště

Až se děti nabaží, pokračujte cca 300-400 metrů po zelené turistické značce na druhé velké medlánecké hřiště u rybníka (známé jako Haldy). Děti jistě zaujme velký hrad s lanovými překážkami (s dopomocí je zvládl nakonec i dvouletý). Pro menší je tu pak klasické pískoviště a oblíbená lanovka. Starší se vyblbnou na posilovacích strojích a parkour hřišti.

Dětské hřiště v Brně v Medlánkách - Halda

4) Dopravní hřiště Riviéra a Komín

Pokud s dětmi chcete zkusit úplně něco jiného, sbalte jim kola (odrážedla) a vyrazte na jedno ze dvou velkých brněnských dopravních hřišť. To na Riviéře je hned vedle vstupu do tamního koupaliště a je zčásti kryté. V Komíně najdete síť dětských silnic se značkami poblíž ZŠ Pastviny. V obou případech jsou nedaleko menší obyčejná hřiště, pokud děti to dopravní omrzí.

Chystáte-li se na to v Komíně, tak vystupte na zastávce Svratecká a projděte se. Vedle zastávky narazíte na cukrárnu Aidu s vynikající zmrzlinou. U Riviéry na občerstvení v okolí nenatrefíte, tak si ho přibalte s sebou.

Dětské hřiště v Brně v Komíně - dopravní hřiště

5) Vodní hřiště v Lužánkách

Toto je skvělé hřiště v době parných dnů, anebo pokud vám nevadí lehce zmáčené dítě. Navíc se rozkládá v centru Brna. Hřiště s vodním korytem najdete v jednom z cípů Lužáneckéhoparku (toho poblíž zimního stadionu). V samotném korytě na děti čeká několik vodních prvků (stavidlo, mlýn). Více jsme jej popsali v článku 12+1 tip, kde se v Brně během parného léta ochladit.

Jestliže vás přepadne hlad, tak nad vodním hřištěm se nalézá klasické pískoviště a přímo u něho je nově postavená cukrárna z roku 2023. Za nás jsou zákusky nic moc (za tu cenu), ale mají tady čepované pivo a limču.

Dětské hřiště v Brně v Lužánkách s vodním korytem

TAKARO poznámka: Rádi si s dětmi zaznamenáváte zážitky z cest? Ale nemáte mnoho času, anebo vás klasické prázdninové deníky nebaví? Pak sáhněte po dětském cestovním pasu se samolepkami. S ním je uchovávání vzpomínek zábava. Navíc ji zvládnou děti samy.

6) Multifunkční hřiště za OC Olympia

Toto hřiště asi není nutné Brňákům příliš představovat. Avšak pokud se do Brna chystáte s dětmi na dovolenou, určitě jej nesmíte minout. Ne snad pro vedle stojící největší brněnský nákupák, ale pro to množství vyžití na hřišti.

Nově je tu zrekonstruovaná část u samotného vstupu. Ta je na umělém povrchu a obsahuje pískoviště s bagrem na ruční ovládání. Hned vedle najdete lanové hřiště a na druhé straně naopak multifunkční hřiště včetně vodního prvku, ideální v horkých dnech. Nedaleko je i placená lezecká stěna a také velice oblíbený vláčkový park OC Olympia. Za 60 Kč/osoba se tady s dětmi svezete na 12 minut modelovým vláčkem. Druhů je zde více, tak si mohou děti vybrat, ve kterém se chtějí povozit.

Dětské hřiště v Brně za OC Olympia

7) Dolní louka v Kníničkách

Toto hřiště máme kousek a vybrali jsme jej proto, že je to snad největší a nejzajímavější brněnské hřiště na písečném podloží. My sem chodíme ze zastávky Zoologická zahrada, ale je to přece jen kus cesty pro malé děti. Hřiště Dolní louka se nachází mezi ZOO Brno a Brněnskou přehradou. Vedle něj v letních měsících narazíte také na Kukuřičáky - bludiště v kukuřičném poli.

Na hřišti stojí dva „hrady“ se skluzavkami. Dále je zde altánek a další herní prvky. Za plotem pak můžete zkusit boulder (lezeckou stěnu) či posilovací stroje. Když vás přepadne hlad, zamiřte do Kníniček. Cca 200 metrů od hřiště je cukrárna Anička s vynikajícími domácími zákusky. Ale pozor, v pondělí mají zavřeno.

Dětské hřiště v Brně v Kníničkách - Dolní louka

TAKARO tip: Nezapomeňte si s sebou na pískové hřiště přibalit set nářadí (malé či velké). Ačkoliv na hřišti nějaké hračky bývají, lopatka vám může chybět.

8) Líšeňská rokle

Uprostřed velkého sídliště Líšeň se nachází rokle, kde bylo poměrně nedávno zbudováno nádherné hřiště. Hledejte na mapách ulici Koutného. Kromě klasického herního zázemí se pár desítek metrů odsud nachází fontána ústící ve vodní koryto. Prosíme, hlídejte si vaše děti, ať ho při hrách nezanesou trávou a kamením.

Oblibě se těší i tamní zvířátka. Najdete tady v malé ohradě ovce a kozy, ale nekrmte je. Starší děti mohou zamířit na nedaleký pump track či posilovací stroje. Hladovci pak do Rossa caffé, vyhlášené restaurace Havana (asi to ale bude chtít rezervaci) či využít potulné kavárny Elephant v letních měsících. Anebo využijte místní grillovací spot a kochejte se výhledem na Brno.

9) Hřiště na Kraví hoře

Na Kraví hoře je hřišť hned několik. Řada klasických, jakých máte u vás na sídlišti tucet, ale dvě tamní stojí za zmínku. A samozřejmě i vaši návštěvu. To první z nich stojí před samotnou Hvězdárnou. Ono se jedná spíše o expozice brněnské hvězdárny, ale děti se tu nějakou chvílí zabaví. Mohou si změřit, kolik by vážily na jednotlivých místech ve Vesmíru, jak těžká je planeta Země, anebo usednout do lunochodu.

Dětské hřiště v Brně na Kraví hoře před hvězdárnou

Na druhé hřiště, s nejlepším výhledem na Brno, zamiřte mimo červen až září. V letních měsících je totiž hlavní vstup uzamčen a na hřiště se dostane pouze z koupaliště Kraví hora. Ano, řeč je o hřišti vedle koupaliště, kde se večer konají divadelní vystoupení pod širým nebem. Nachází se tu například herní prvek Mraveniště.

10) Tyršův sad

Další z hřišť, které se nalézá v centru města, je to v Tyršově sadu. Rodiče s dětmi sem míří za zvířátky. A to doslova. Je tu mini výběh s kozami, na jaře možná zahlédnete i roztomilá kůzlátka. Ale především se tu podél cesty nacházejí dřevěná zvířátka všeho druhu. Ty slouží jako prolézačka pro vaše děti.

Buďte součástí komunity Hravě v Brně

Bonusové hřiště na Lesné

Díky projektu Dáme na vás letos v létě (2023) vzniklo na Lesné originální lesní hřiště. Protože jsme jej sami ještě nenavštívili, pouze na něj slyšíme skvělé ohlasy, tak ho do výčtu tohoto článku zařazujeme jako bonusové.

Jde o hřiště nejenom s lanovými překážkami, které je ukryté ve stínu lesa, což se v létě hodí. Vystupte na zastávce Loosova a zahněte vedle Restaurace & Pub LES. Nelekněte se tamního sešupu dolů. Ale prý to i neterénní kočárek zvládne, tak uvidíme! Anebo si raději vezměte nosítko/šátek. Nejoblíbenějším herním prvkem je zřejmě nejdelší skluzavka v Brně. Pozor, je taky značně strmá!

Věříme, že si všechna hřiště užijete stejně jako my. Nezapomeňte článek sdílet. A pokud nám tu nějaké TOP hřiště chybí, napište nám o něm na info@takaro.cz. Děkujeme!

ebook Cestování s dětmi

Máma Hanča
Jsem máma tři prcků a miluju psaní. Když děti dovolí, vymýšlím pohádkové příběhy a vědomostní hračky. Společně s partnerem si myslíme, že budoucnost leží ve zvídavých a kreativních dětech. Právě pro ně na TAKARO vybíráme kvalitní certifikované hry, hračky a knížky nejenom od českých firem.
Web: https://www.takaro.cz
E-mail: infotakaro.cz
Prémiový obsah